Micro Pigmentasyon - Saç Simülasyonu

Micro Pigmentasyon veya saç gölgelendirme gibi değişik isimler ile de adlandırılan saç simülasyonunu, cerrahi bir müdahale olmayıp, teknik olarak, daha çok kadınların kaşları için uyguladıkları kalıcı makyaj veya kalıcı dövme olarak bilinen işleme benzediği söylenebilir. Saç simülasyonu, bu iş için, özel olarak, insan sağlığı dikkate alınarak üretilmiş, %100 organik ve su bazlı saç boyaları kullanılarak yapılan üç boyutlu bir boyama tekniğidir. Bu uygulamada temel farklılık, uygulanan yöntem ile birlikte kullanılan saç boyalarının büyük bir ayrıcalık oluşturmasıdır. Burada kaşlar için yapılan kalıcı makyaj yöntemine oranla, Saç Simülasyonu yöntemi, çok daha uzun süre kalıcı ve kesin bir çözüm sunmaktadır. Bu işlem Saç Ekimine bir alternatif değildir. Daha çok, örneğin; saç ekiminin ardından istenilen doğal bir görünüm ortaya çıkmaması durumunda veya kişinin saçının seyrek olmasından dolayı belirli bölgelere daha büyük bir yoğunluk görünümü kazandırmak adına yapılmaktadır. Hatta saçkıran gibi sorunlar karşısında da bu saç gölgelendirme işlemi önemli bir rol oynamaktadır.

  Saç Simülasyonu İşlemi

Saç Simülasyonu işlemi öncesinde, uygulama yapılacak olan bölge, anestezik kremler vasıtasıyla lokal olarak uyuşturulur, bu sayede uygulama esnasında kişinin ağrı hissetmesi engellenmiş olur. Saç derisi uyuşturulduktan sonra kişiden kişiye değişebilecek bir şekilde hafif bir ağrı hissedilebilmektedir. Ayrıca her ne kadar saç dövmesi olarak adlandırılsa da bu işlem kapsamında dövme boyası kesinlikle kullanılmamaktadır. Özel olarak hazırlanan Saç Simülasyonu boyası, renk değişimi geçirmez ve kişinin, kullanımı boyunca aynı renk ve tonda kullanmasına olanak tanır. Yani burada dövme boyasında olduğu gibi siyahtan maviye ve oradan da gri renge dönüşmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

 Saç Simülasyonu Avantajları

         Saç Simülasyonu; Kişinin herhangi bir biçimde sorun yaşamadan kullanabileceği, kaliteli ve kullanışlı bir yöntem olup, daha sonraki dönemlerde eğer istenirse yeniden saç ekimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Alternatif yöntemlere oranla çok daha uygun bir maliyet kapsamında yapılabilen Saç Simülasyonu ya da Saç gölgelendirme işlemi gün geçtikçe Türkiye de daha fazla ilgi çekmekte ve farklı yöntemler karşısında da büyük bir avantaj sağlamaktadır.