Neden Protez Saç Uygulamasına Gerek Duyuluyor?

Saç dökülmesinden muzdarip kişilerin birçoğunda kısmen veya tamamen kellik problemlerinin yaşanabilmesi mümkündür. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan insanların sosyalleşme için gereken motivasyon ve kendini iyi hissetme duygusuna sahip olamadıkları da bir gerçektir. Bu durum herkeste aynı ölçüde yaşanmasa da, kelliğin yarattığı görünümden memnun olmayan ve hayatına olumsuz yansıdığını düşünen kişilerin sayısı az değildir. Bu nedenle kellikle ilgili sıkıntının giderilmesine yönelik birden fazla yöntem ve metot uygulanıyor. Bu yöntemler içerisinde protez saç uygulaması en iyi ve ideal olarak ön plana çıkan çözümler arasında yer alıyor. 

 

Bir not: Protez saç gerçek saç değildir

 

Öncelikle şunu ifade edelim. Bazı yerlerde protez saç uygulamasının gerçek saçtan farkının olmadığına dair makaleler ve içerikler okuyabilirsiniz. Ancak bunun kısmen doğru olduğunu söyleyelim. Doğru tarafı şu ki, protez saç ünitesi, gerçek insan saçından üretiliyor. Bu da protez saç ile gerçek saç arasındaki farkın anlaşılmasını güç gale getiriyor. Ancak şu bilinmelidir ki protez saç kişinin kendi saçı değildir, saç kaybı yaşanan bölgeyi kapatmak için kullanılan, gerçek saçtan üretilmiş bir protez ünitedir.

 

Protez Saç Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Protez saçın ilk avantajı, uygulamanın %100 doğal görünüm sağlamasıdır. Bu durum kişiye özgüven sağlıyor. Uygulama yapıldığının üçüncü kişiler tarafından veya dışarıdan belli olmaması, kişinin sosyalleşmeyle ilgili kaygılarını ortadan kaldırıyor. Protez saç uygulamasının başarısının sebebi, kişinin saç modeline, rengine, kalınlığına ve yönüne uygun saç protez imalatının yapılmasıdır. Bu da, kişiye uygulanan protezin kişinin diğer saçlarıyla uyumlu ve ahenkli olmasını mümkün kılıyor. Protez saç modeli için şunu ifade edebiliriz: Gerçeğe en yakın saçlandırma uygulamasıdır, saça istenilen şeklin verilebilmesi mümkündür. 

 

Protez Saç Fiyatları Çok mu Yüksektir?

Saç protezinin birbirinden farklı avantajları söz konusudur. Bu avantajların elde edilebilmesi için ödenmesi gereken ücretin diğer saçlandırma uygulamalarından daha yüksek veya daha düşük bir yönünün olmadığının bilinmesi gerekiyor. Sektörde fiyat ile rekabet etmeye çalışan Protez saç merkezlerinin sundukları Protez saç ünitelerinin kalite standartlarına dikkat edilmesinin önemine değinelim. Ucuz fiyata pazarlanan protez Saçın, doğal görünüm, kullanım kolaylığı, Sağladığı konfor ve son olarak da, kullanım ömrü oldukça düşük olabilir. Kaliteli bir saç protezinin ömrünün 1,5 / 2 seneye yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bu sürenin doğru ve Periyodik bir bakımla daha da uzatılması mümkündür. Ayrıca yüksek kaliteli bir protez saçı istediğiniz yöne tarayabilir, istediğiniz şekli kolayca verebilirsiniz. Saçın doğal salınımı da kullanıcıya ayrı bir konfor sunar.

 

Düşük fiyat politikası ile rekabet eden bir protez saç uygulamasından cazip ve konforlu bir fayda sağlayabilmek elbette ki mümkün olmayacaktır.