Protez Saç Bakımı Zor Mu?

Çeşitlinedenlerden dolayı oluşan kellik, kişilerin dış görüntülerinde istedikleri gibibir görüntüye sahip olmamalarına, buna bağlı olarak da özgüven kaybına ve çeşitlipsikolojik sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Günümüzde kelliğekarşı sunulan birçok etkili çözüm sayesinde kellik görüntüsü ortadankaldırılmakta ve kişiler tekrar eski görüntülerine sahip olarak günlükyaşantılarına devam edebilmektedirler. Kelliğe karşı günümüzde en çok tercihedilen uygulamaların başında ise protez saçlar gelir. Kişilerin yüz yapısı veçeşitli özellikleri göz önüne bulundurularak özel üretilen protez saçlar,tamamen doğal bir saç görüntüsüne sahip olunmasını sağlamaktadır. Yaş vecinsiyet sınırı olmadan saç dökülmesi ve kellik sorunu yaşana herkesinyaptırabileceği protez saçlar, kolay kullanımı ile de kişilerin günlükhayatlarını sınırlamadan özgürce istediklerini yapabilmelerine olanak sağlıyor.

 

            Ancak normal saçlarda olduğu gibiprotez saç kullanımında da saçların canlı ve sağlık görünmesi için protezsaçların bakımının yapılması gerekmektedir. Daha önce protez saç kullanmamışkişiler protez saçların bakımının oldukça zor olduğunu düşünüyorlar ancakprotez saçların bakımı hiç zor olmadığı gibi, kişilerin doğal saçlarına uyguladıklarıbakım kadar kolaydır.

 

 Protezsaç bakımı nasıl olmalıdır?

 

 -Temizlik

 

 Doğalsaçlarda olduğu gibi protez saçlarda kullanıma bağlı olarak, hava kirliliği,kullanılan saç ürünleri ve benzeri etkenlerden dolayı kirlenmektedir. Bu yüzdende protez saçların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Saçların temizliği veyıkanması işlemini protez saçlar için özel olarak üretilen şampuanlar ileyapmak protez saçların kullanım süresini arttıran önemli bir unsurdur. Normalsaçların yıkanması işlemi gibi protez saçları yıkayarak temizleyebilirsiniz.Diğer temizlik ürünleri saçların yıpranmasına neden olabilir ve sahip olduğunuzdoğal görüntünün bozulmasına yol açabilir.

 

 - Bakım

 

 Protezsaçların bakımında saç bakım ürünleri kullanmak saçların dayanıklılığını veömrünü arttırmak adına önemlidir. Doğal saçlardan üretilen protez saçlar bakımaihtiyaç duyar. Saçların bakımında kozmetik ürünleri kullanabileceğiniz gibiprotez saçlar için özel olarak üretilen bakım ürünleri de tercih edebilirsiniz.Özel bakım ürünleri kullanmak protez saçların görüntüsünün bozulmamasını ve ilkgün ki gibi görünmesini daha fazla sağlayacaktır.

 

 -Profesyonel yardım

 

 Protezsaçların düzenli aralıklarla uzmanlar tarafından bakımının yapılmasıgerekmektedir. Saça uygulanan işlemler ve zamanla kullanıma bağlı olarakyıpranan protez saçlar, uzmanların uygulayacağı profesyonel yöntemler ilesağlıklı saç görüntülerine yeniden sahip olur.