Protez Saç Bakımında Hangi İşlemler Gerçekleştirilir?

Özellikle son dönemlerde ünlüler arasında da popüler olan ve daha doğal bir görünüm sunduğundan dolayı çokça tercih edilen protez saç yöntemi, kişinin tamamen kendi saçıyla mükemmel bir uyumu sağlar. Ve çok yakından bakıldığında bile hiçbir şekilde anlaşılmaması da yine talep almasına etken olan sebeplerden biridir. Ancak her daim bu güzel görüntünün yakalanması için mutlaka düzenli olarak protez saç bakımının yapılması da büyük bir önem taşımaktadır. Bu konuda kişi kendi evinde rahatlıkla bireysel olarak bakım gerçekleştirebilse de daha iyi bir görüntü adına mutlaka uygulamanın yapıldığı merkezlerde profesyonel ellerde yapılması önerilmektedir.

 

  Protez saç ünitesinin sorunsuz bir şekilde kullanılması ve olası herhangi bir yıpranma veya solüsyon kısmında problem yaşanmaması adına ortalama ayda 1 kez bakımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Düzenli yapılan bakım ile birlikte saçlarda kırılma ya da solma gibi kötü görüntüler ortaya çıkmaz.

 

 Saç Bakımı Yöntemleri

             Protez saç bakımı konusunda da farklı yöntemler dahilinde çeşitli işlemler yapılmaktadır. Bunlar içerisinde en önemli etkenlerden biri bant değişimidir. Eğer herhangi bir şekilde hasar görmüş ya da bazı noktalarında sorun çıkmış ise bant değişimi sayesinde kişinin doğal görünümü de korunmaktadır.

 

 Diğer bir durum ise protez saç bölgesinde olan rahatsız edici kıllar ile birlikte uygulama yapılan alanın tamamen temizlenmesi işlemidir. Bu şekilde günlük sosyal aktivite gerçekleştirilirken herhangi bir dikkat çekici kötü görünüm ortaya çıkmaz. Özellikle protez saçın kenar kısmından kişinin doğal saçında uzama durumları ortaya çıkmış ise bunlar saça uygun şekilde düzgün olarak alınmaktadır. Bu sayede herkes kendi doğal saçı ile birlikte protez saç kapsamında, mükemmel bir bütünlük ve uyum yakalayabilir. Bu aşamadaki bakımı gerçekleştirirken protez saça hiçbir şekilde zarar verilmemektedir.

 

 Protez Saç Uygulaması Kapsamında Diğer Bakım Aşamaları

  Burada öncelikle saç protezi uygulaması adına mutlaka kaliteli malzeme yapısında ve kişinin kendi saç tipine uygun olarak işlemin gerçekleştirilmesinin büyük bir önem taşıdığını söylemek gerekir. Ardından diğer durum ise elbette bakımın düzenli şekilde yapılmasıdır. Aylık olarak gerçekleştirilen bu yöntem dahilinde protez saçın üzerinde herhangi bir kötü görünüm ortaya çıkmış ise bu bağlamda boyama işlemi de yapılmaktadır. Ayrıca bakım işlemi, özellikle kişinin mahremiyetine büyük bir saygı gösterilerek kişiye özel alanlarda ve profesyonel ellerde gerçekleştirilir. Diğer yandan saç boyaması ile birlikte saç kesimi işlemi de yapılarak kişinin kendi saçı ile uyumu da yenişen düzenlenir.

 

  Her ne kadar bireysel olarak herkes kendi başına da protez saç bakımı gerçekleştirebilse bile, mutlaka arada bir uzman desteği almak doğal görünümün korunması açısından önemlidir.