Protez Saç Fiyatları

Protez Saç Fiyatları

Herhangi bir hastalık, özellikle de kanser hastalıkları ve kemoterapi, genetik etkenler, olumsuz yaşam ve beslenme koşulları ya da başka pek çok sebeple saçların dökülmesi kişilerin yaşamında çok olumsuz bir etki bırakmaktadır. En doğal ve pek çok kişi için en güzel aksesuar olan saçların dökülmesi psikolojik açıdan çok yıkıcı olabiliyor. Bu tür bir saç dökülmesi durumunda medikal ve estetik olarak kişinin uygulayabileceği çok sayıda alternatif bulunmaktadır. bunlardan günümüzde en iyisi ve en çok tercih edileni de protez saç uygulamalarıdır. 

Protez Saç Nedir, Nasıl Yapılır?

Protez saç, herhangi bir sebepten dolayı saçları dökülen, kafa derisinde açılmalar olan kişilerin faydalanabileceği en doğal ve konforlu saç alternatiflerinin başında gelmektedir. Kişinin kendi saçları ve kafa derisi incelenip baz alınarak kişiye özel olarak üretilen protez saçlar, doğal saça en yakın saç uygulamasıdır. Deneyimli bir merkezde, uzman kişiler tarafından ve en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen protez saçlar kişiye kendi doğal saçının havasını vermektedir.

Protez Saç Fiyatları Nasıldır, Neye Göre Değişir?

Tıpkı tüm ürün ve hizmetlerde olduğu gibi protez saç fiyatları da pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak saç söz konusu olduğunda, kafa derisine direkt olarak temas edecek olan protez saç söz konusu olduğunda hizmetin ve ürünün kalitesi kesinlikle fiyatından çok daha önce düşünülmesi gereken bir husustur. Bu bağlamda protez saç fiyatını belirleyen faktörler arasında da ilk sırada elbette ki, saç protezinin üretiminde kullanılan malzemeler, uygulamayı yapan firmanın deneyimi ve üretimde kullanılan teknolojiler gelmektedir. Bir protez saç; ne kadar doğal içerikli, ne kadar kişinin gerçek saçına yakın, kullanımı ne kadar konforlu ise ücreti de ona göre yüksek olabilir.

Gerçek Saçtan Üretilen Protez Saçların Ücreti Daha Yüksektir!

Bir protez saçın kalitesinden bahsedilebilmesi için en önemli unsurlardan birisi onun gerçek insan saçından üretilmiş olmasıdır. Zira birinci sınıf kaliteli saç protezlerinde gerçek insan saçı kullanılmaktadır. Günümüzde saçları sağlıklı, gür ve canlı olanlar, saçlarına hiçbir kimyasal işlem yaptırmamış olanlar saçlarını satabilmekteler. Özellikle de Uzakdoğu ülkelerinde gerçek insan saçının alınıp satılması çok sıradan bir durumdur. 

Bu şekilde gerçek insandan alınan saçlarla yapılan protez saçlar elbette ki suni maddelerle oluşturulan protez saçlardan daha kaliteli ve dolayısıyla da daha pahalı olmaktadır.  Özellikle de yurtdışından getirilen ya da yurtdışında üretilen protez saçların dolar bazında fiyatlandırılıyor olması da ücretini etkileyen unsurlardan birisidir. Bu bağlamda gerçek insan saçından üretilen protez saçın uzunluğu, kalınlığı, canlılığı ve rengi gibi özellikleri fiyatı değiştirebilmektedir. Tam olarak doğal, gerçek insan saçından üretilen kaliteli saç protezleri, sıradan saç protezlerine göre daha pahalıdır ve bunun çok geçerli bir sebebi bulunmaktadır. 

Araştırma- geliştirme işlemlerinin niteliği protez saç fiyatını değiştirebilir!

Protez saçı üreten firmaların yaptığı araştırma- geliştirme işlemleri için yaptıkları araştırmalar ve harcamalar da protez saç fiyatlarını belirleyici olabiliyor. Firmanın saç tellerinin üzerine yerleştirdiği malzemelerin kalitesi, saç protezlerinin doğal görünebilmesinde çok önemlidir. Protez saç uygulamasının hava alabiliyor, su geçirebiliyor olması, yeterince ince ve hafif olması, kişinin ten rengine uyumu protez saçın kişinin kendi doğal saçı gibi görünmesini sağlayan unsurlardır. Bir firma kaliteli protez saç üretebilmek için yüksek teknolojiye ihtiyaç duymakta, bu teknolojileri geliştirmek için ise sürekli olarak yeni yatırım yapmaktalar. Kişiye uygulanan protez saçın yapay şekilde hissedilmemesi, saçların her yöne doğru taranabiliyor olması, hijyen kurallarına uygun olması gibi özellikler kaliteli saç protezinin olmazsa olmaz özellikleridir. Araştırma – geliştirme işlemleri olmadan da bu nitelikler elde edilemez.