Protez Saç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

   Saç dökülmesi hem kadınlarda hem de erkeklerde yoğun olarak görülen bir sorun. Saç dökülmesi sorununa çare olarak yapılan pek çok teknik ve uygulama var. Bu uygulamalar arasında en çok tercih edileni ise protez saç uygulamasıdır. Herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmiyor olması nedeni ile kişilerin saçsız alanlarına kolayca uygulanabilen bir uygulamadır. Uygulamanın Ağrısız ve kozmetik bir işlem olması, protez saç uygulamasının diğer uygulamalara nazaran daha çok tercih edilebilir olmasını sağlıyor. Eğer Cerrahi müdahalelerden Korkuyor ya da çekiniyorsanız sizin için oldukça ideal bir yöntemdir. Kellik sorunu protez saç sayesinde artık sorun olmaktan çıktı.

 

   Özel yapıştırıcı solüsyonlar ve protez saç uygulaması için özel olarak üretilmiş medikal sabitleyiciler sayesinde saç olmayan bölgeye yapılan bu işlem kellik sorunundan kurtulma konusunda oldukça etkilidir. Gelişen teknolojik yenilikler ile birlikte %100 insan saçından da üretilebilmektedir. Her yaş için yapılan bir uygulama olması avantajı ile, artık herkes saç dökülme sorunundan kaynaklanan kellik gibi estetik sıkıntısı veren durumlardan rahatça kurtulmaktadır. Kişilerin protez saçları kendi doğal saçları gibi kullanabilmesi için doğru ölçümlerin, doğru bir tasarımın ve doğru bir uygulamanın yapılması çok önemlidir. Bu nedenle protez saç işlemi yapılırken, İşinde deneyimli, Uzman, güvenilir ve doğru merkezlerin tercih edilmesi çok önemlidir. Memnun olunmadığı zaman geri dönüşü mümkün olan bir uygulama olması nedeni ile saçları dökülmüş olan kişiler bu tekniğe daha çok başvurmaktadır.

 

 Protez Saç Kimlere Uygulanabilir?

   Protez saç uygulaması (12 yaş üstü) genç, yaşlı, kadın, erkek bütün bireylere uygulanabilir. Saç dökülmesi sorununun nedeni ne olursa olsun bireyler saç protezi yaptırmak için, deneyimli Protez Saç Merkezlerinden profesyonel olarak destek alabilir. Bu uygulama sayesinde, çeşitli nedenlere bağlı olarak dökülmüş olan saçların yerini doğal görünümlü ve kullanımı kolay %100 doğal görünümlü saçlar alır. Uygulama esnasında kullanılan kozmetiklerin, sabitleyicilerin kalitesi, uygulamanın daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. 

 

 Saç Protezi Uygulama Aşamaları Nelerdir?

   Deneyimli ellerin yapması gerektiği saç protezi uygulamasının üç temel aşaması vardır. Öncelikle, güvenilir ve deneyimli merkezlerde, Sağlık koşullarına uygun hijyenik ortamlarda yapılan protez uygulamalarını tercih etmek önemlidir. Sağlığınızın güvence altında olması için dikkatli olmak gerekir. Saç protezi yapılması için gerekli olan aşamalara gelince. 

 

 - Ölçülendirme: Protez Saç uygulamasının en temel aşaması olması nedeni ile kesinlikle sıfır hata olması gerekir. Saç olmayan yerler üzerinde yapılan ölçülendirme işleminde saç tasarımına, kişinin yüz ve kafa yapısına, simetrik açıdan uygun bir kalıp oluşturulmaktadır. Saç yapısının belirlenmesi de önemlidir. İnce ve kalın saçlar, saç renginin saptanması gibi özellikler bu ilk aşamada tespit edilir.

 

 - Yerleştirme: Ölçülendirme aşamasının başarısı, uygulamanın ikinci aşaması olan yerleştirme aşamasının da başarılı olmasını doğrudan etkiler. Bu aşamada, Protez Saç uygulaması için özel olarak üretilmiş olan, medikal solüsyonlar ve Sabitleyiciler yardımıyla, hazırlanmış olan Protez Saç ünitesi saç kaybı yaşanan bölgeye sabitlenir. 

 

 - Tasarım: Protez Saç uygulamasının son aşaması tasarım aşamasıdır. Saçların bireyin yüz yapısına göre şekillendirilmesi ve kesilmesi tasarım aşamasında yapılmaktadır. Profesyonel uygulamalar sayesinde bireyler, Saç Protezlerini kendi saçları gibi doğal bir şekilde kullanabilirler. Saç tasarımı aşaması da tamamlanınca, saçsızlık artık tarihe karışmış olur. Kişinin istediği şekilde her türlü saç tasarımını yapmak mümkündür. Maddi avantajlar ve psikolojik rahatlama için en iyi uygulamadır.