PROTEZ SAÇ KULLANAN ÜNLÜLERİN SON HALLERİ

PROTEZ SAÇ KULLANAN ÜNLÜLERİN SON HALLERİ

Hangi Ünlüler Neden Protez Saç Tercih Ediyor ? Neden Saç Ekimi Yaptırmıyorlar ?

 1. Protez saçlar cansız olduğu için uzama yapmaz , saç ekiminde ise, tutmuş olan saçlar çok cılız ve cansız değil ise uzar.
 2. Protez saç kişiye özel yapıldığı için, istenilen uzunlukta olabilir, saç ekiminde ise hangi saç kökünün nereden çıkacağının bir garantisi yoktur. Yani seyrek bir görünüm olacaktır. 
 3.  Geçici veya bazı özel sebeplerden dolayı (kaza vs gibi) saçlarınız dökülme yapmış fakat yeniden çıkacak olabilir bu durumlarda protez saç bulunmaz bir nimettir, saç ekimi bu durumlarda pek tercih edilmez. Kişi cerrahi müdahaleye hazır olmaya bilir.
 4. Yarık, yanık gibi yara izi olan bölgelere saç ekimi tercih edilmez, fakat iyi bir yerde yaptıracağınız protez saç bu bölgelere zarar vermez. 
 5. Protez saçların ortalama aylık periyotlarla bakıma ihtiyacı vardır. Bu bakımı kişi kendide yapabilir. Saç ekiminde bakıma ihtiyaç yoktur. 
 6. Kemoterapi ve radyoterapi gören hastalar bu süreçlerinde rahatlıkla protez saç tercih edebilirler, fakat saç ekimi kesinlikle uygulanmaz.
 7. Cerrahi bir uygulama olan saç ekimi, şeker hastaları, hiper tansiyon hastaları, diyalize giren böbrek hastaları ve ağır kalp hastaları için ciddi riskler taşır.
 8.  Elinizi attığınızda saç gelsin istiyorsanız eğer Protez Saç sizin için doğru seçenek olacaktır. Eğer derseniz ki, az olsun benim kendi saçım olsun bu aşamada da Saç Ekimi uygun olacaktır. 
 9.  Saç ekiminde sonuca ulaşabilmeniz yaklaşık 1 yılı bulabilir, kişiye özel hazırlanmış kaliteli bir protez saçta ise bu süre ortalama 2 aydır. 
 10.  Protez saç kozmetik bir uygulamadır, saç ekimi ise cerrahi işlem gerektiren bir yöntemdir.


Tüm bu saydığımız sebeplerden dolayı, çoğu kişi gibi ünlülerde;

 • Hemen Uygulanabilir Olması

 • Telafisinin Mümkün Olması 

 • Yeterli Saç Kökünün Olması
 • Acısız Olması 
 • Olan Saç Kökününde Canlı Olmaması,   gibi sebeplerden ötürü protez saç tercih edilmektedir. 
Peki Hangi Ünlüler Protez Saç Kullanıyor, İşte cevabımız

1- Murat BOZ 

 


2- Oğuzhan KOÇ

 

3- Tolga KAREL 

4- Sinan ÖZEN5- Gökhan GÜNEY