Protez Saç Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır? Püf Noktaları Nelerdir?

Protez Saç Nedir?

Protez Saç; hiçbir tıbbi müdahale olmadan, ağrısız, sızısız, tamamen kozmetik yöntemlerle yapılan ve istenildiğinde geri dönüşü mümkün olan, %100 doğal görünüme sahip, gerçek insan saçları kullanılarak yapılan ve son dönemde, dünyada da en çok tercih edilen, bir saçlandırma uygulamasıdır.

Protez Saç; kişinin, sadece saç kaybı yaşadığı alana özel olarak üretilir ve özel sabitleyiciler aracılığı ile saçsız bölgeye uygulanır.

Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin, kendi kişisel bakımını yapabilecek düzeydeki herkese rahatlıkla protez saç uygulaması yapılabildiği gibi, saç kaybının, sebebi, bölgesi ve boyutu ne olursa olsun, her türlü saç dökülmesi için özel olarak protez saç üretilebilir ve uygulanabilir.

Saç protezi, saç kaybı yaşanan bölgeye (halk arasında kellik dediğimiz, kelliğin oluştuğu alanlara) bu iş için özel olarak üretilmiş, tamamen medikal ürünler kullanarak uygulandığı için insan sağlığı açısından hiçbir yan etki (alerji / kaşıntı vs. vs.) yapmaz.


*** Tabi burada önemli olan husus şu ki; kullanılan sabitleyicilerin ve malzemelerin insan sağlığına uygunluğunun yan ısıra, kişinin, bilinen, herhangi bir kronik cilt hastalığı veya alerjik hassasiyetinin olmamasıdır.


Protez Saç Nasıl Kullanılmalıdır?

Protez saçınızı kullanırken bilmeniz gereken bazı püf noktaları ile hem daha konforlu hem de daha uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

1-      Protez Saçın Bakımı bu konuda en önemlisi diyebileceğimiz hassas bir konudur.

Protez saçın bakımı derken neyi kastediyoruz,

a-       Protez Saçın günlük bakımı

b-      Protez saçın aylık dediğimiz periyodik bakımı

Protez saçın günlük bakımında dikkat etmeniz gereken en önemli husus, saça zarar verecek uygulamalardan kaçınarak, (fazla ısı kullanımı, yıpratıcı boya vb gibi işlemler) merkeziniz tarafından size verilmiş olan kullanım detaylarına dikkat etmeniz olacaktır.

Dikkat!

Protez saçınızın periyodik (ortalama ayda bir) bakımlarına göstereceğiniz özen, Protez saç ünitenizin kullanım ömrünü ciddi oranda etkileyecektir. Elbette özensiz bir bakım periyodunda bunun tersi de mümkün.

Peki sizin tercihiniz hangisi?

Elbette ki hepimiz uzun ömürlü, bakımlı bir protez saça sahip olmak isteriz fakat bilmelisiniz ki bakımını yaptıracağınız merkez de buna direkt olarak etki etmektedir.

Eski bir kullanıcı iseniz belki de bu söyleyeceğim konulara daha önce şahit olmuş ve merkezinizi değiştirmiş bile olabilirsiniz.

a-       Protez saçın bakımını yaparken dikkatli olunmazsa ve sert, hırpalayıcı işlemler yapılırsa saç diplerinden kopmaya veya dökülmeye maruz kalabilir. Bu da protez saçınızın alt yapısında açılmalara sebep olacaktır.

b-      Diğer bir konu ise Protez Saçın bakımını yaparken kullanılan malzemelerdir, bu da az önce bahsetmiş olduğumuz gibi tüm malzemelerin %100 insan sağlığına uygun ürünler olması gerekmektir (Biz; Hair Hotel Protez Saç Merkezi olarak, Protez saç bakımlarında, tamamı ithal ve FDA onaylı ürünler kullanıyoruz.) .
Zira Sahte ürün kullanımı maliyet olarak düşük olduğu için çoğu merkez tarafından tercih edilmektedir, bu sebeple de bakım ücretleri düşük olabilir. İleriye dönük bakıldığı zaman, bu kısa vadeli bütçesel hesaplamalar insan sağlığına zarar vererek dönüşü mümkün olmayan yaralara sebebiyet verebilmektedir.

2-       Protez saçın kullanımı konusunda dikkat edebileceğiniz bir diğer konuda gece yatarken saçlarınızın jöleli ve spreyli olmamasına dikkat etmenizdir.

3-      Duş ve Banyo dan sonra saçlar, yumuşatıldıktan sonra taranmalıdır.

4-      Kurulamadan önce havlu ile ıslaklığı iyice alınmalı, nemini aldıktan sonra ılık fön ile karıştırmadan kurutulmalıdır.

Sonuç olarak, protez saçın kullanımı konusunda gösterebileceğiniz en büyük önem protez saçın aylık ve günlük bakımını doğru yerde doğru ellerde yaptırmanız olacaktır.

Evde kendi yapmak isteyen kullanıcılarımız için ise, Uzmanlarımız gerekli desteği ücretsiz olarak verecektir.

 

Sizde soru ve önerileriniz için uzmanlarımız ile iletişime geçebilir merkezimize de görüşmeye gelebilirsiniz. 

 

Hair Hotel İstanbul / Şişli Adres: Büyükdere Cad. No:15 Ufuk Apt. Kat:2 34381 Şişli / İstanbul / Türkiye

Hair Hotel Bodrum / Ortakent Adres: Cumhuriyet Caddesi No:184/b Ortakent Bodrum, 48420 Bodrum/Muğla


info@hairhotel.com.tr

+90 533 063 19 07

+90 212 213 8889