Protez Saç Neyden Yapılır, Kullanılan Maddeler Nelerdir ?

Günümüzün en popüler saçlandırma uygulamalarından biri olan protez saçlar, sunduğu %100 doğal görünüm ile her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Kişilerin doğal saç görüntülerine uygun olarak üretilmekte olup, tamamen kişiye özeldir. 

 

 Protezin Saç’ın kullanımından, üretildiği materyallere kadar birçok konuda oluşan soru işaretlerine cevap veren başlıklar ile protez saç uygulaması hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olabilirsiniz. 

 

 Tamamen Doğal Saçlar

  Protez saçların en önemli materyali doğal saçlardır. Peruk veya diğer uygulamalarda olduğu gibi kesinlikle sentetik saçlar üretim aşamasında kullanılmaz. Kişilerin kendi saç yapısına uygun doğal saçlar belirlenerek üretimde bu saçlar uyumlu bir şekilde kullanılmaktadır. Bu sayede kullanım sırasında tamamen doğal bir saç görüntüsü elde edilir. Medikal amaçlarla da kullanılan protezler, kişilerin ruh sağlığı açısından tamamen doğal görünümün elde edilmesi açısından oldukça önemlidir. Hem psikolojik olarak, hem de sentetik maddelere karşı alerjen özellikler taşıyan kişilere yönelik olarak, sağlık ve güvenlik açısından ürünlerin yapımında tamamen organik saçlar kullanılmaktadır. 

 

 Özel Zemin Malzemesi

  Protezlerin yapımında kullanılan diğer önemli bir materyal ise saçların sabitlendiği özel zemin malzemesidir. Bu malzeme saç derisi görünümünü gölgelemeyen, saç diplerinde doğal bir görüntüye sahip olmanıza yardımcı olan, hava ve su geçirgenliğine sahip özel bir fileli malzemedir. Bu malzeme insan cildine herhangi bir zararı olmadığı gibi, cildi tahriş etmeyecek şekilde, üretim esnasında gerekli testlerden geçirilerek, kullanılmaktadır. Bu sayede doğal saç görüntüsünün yanı sıra doğal saç derisi görüntüsü de elde edilmiş olur. Peruk ve diğer saç işlemlerinde ortaya çıkan yapay görüntüden tamamen uzak ve rahatsız edici sahte görüntü protez saçta kullanılan zemin malzemesi ile tamamen ortadan kaldırılmaktadır.  

 

 Özel Yapıştırıcı Ürün

  Protez saçın kullanımında kişilerin aklında soru işareti olan diğer bir ürün ise protezin sabitlenmesi için kullanılan yapıştırıcı üründür. Bu medikal yapıştırıcı protez saçlar için özel olarak üretilmiştir ve gün içerisinde özgürce hareket edebilmenizi sağlamaktadır. Suya karşı dayanıklı olan bu ürün sayesinde protez saçlara istendiği gibi şekil verilebilir ve saçların tüm fiziki ve sosyal aktivitelerde kayma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Saç derisine zarar vermeyen yapısı sayesinde güvenli bir şekilde kullanılabilir. 

 

 Üretim malzemeleri ve taşıdığı özellikler göz önünde bulundurulduğunda protez saçlar, doğal saç görüntüsü elde etmek için başvurulması gereken en doğru yöntemdir. Yapay ve rahatsız edici görüntüden uzak, tamamen doğal görüntü ile hayal ettiğiniz ve özlediğiniz eski saç görüntüsüne yeniden sahip olabilir, kendi saçlarınıza yaptığınız tüm işlemleri rahatlıkla uygulayarak istediğiniz saç görüntüsünü ortaya çıkartabilirsiniz. Kellik görüntüsü artık kaderiniz olmak zorunda değil!