Protez Saç Ücretine Neler Etki Ediyor?

Hayalinizdeki bir saç görünüme sahip olmak için saç ekimi gibi işlemlerden sonuç alamamış olabilirsiniz. Ancak tek şansınız ve çözüm yolunuz saç ekimi değildir. Protez saç uygulamaları da kellik problemini kısmen çözen uygulamalar arasında yer alıyor. Saç tip ve modelinize uygun imal edilen saç protezinizi taktıktan sonra artık daha güzel ve mükemmel bir görünüme sahip olarak dolaşmaya ve insanlar arasına girmeye başlayabilirsiniz. Kendinizi yeniden doğmuş gibi hissettiren saç protezi uygulamasını farklı fiyatlardan tedarik edebilirsiniz. Bu fiyatları etkileyen birtakım faktörlerin olduğunu ifade edelim. İşte onlardan bazıları

 

Protez Saç Fiyatını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

1.Öncelikle uygulama yapılacak alanın büyüklüğü önemli bir etkendir. Tepe kısmın tamamen kel olmasıyla, kısmen kel olması arasında fark vardır. İmal edilen protez için kullanılacak malzeme niteliğini de etkiler. Dolayısıyla, fiyatlarda aşağı yukarı oynamalar söz konusu olabilir. 

 

2.Protez saçtan elde edilmek istenilen kalite önemli bir başka belirleyicidir. Altyapı oldukça iyi olması gerekiyorsa, fiyat da ona göre değişebilir. 

 

3.Özellikle kadınlar için saç uzunluğu arzu edilen bir belirleyicidir. Saçının uzun olmasını isteyen kadın veya erkeklerin saç protezine ödemeleri icap eden ücretlerde değişiklik olabilir. 

 

4.Renksiz düğüm denilen yöntem söz konusudur ve bu yöntem sayesinde protez saç ile kişinin sahip olduğu gerçek saçları arasında yüzde yüz uyum sağlanıyor. Bu da, fiyatları etkileyen bir faktördür. 

 

5.Fiyatı etkileyen diğer bir unsur ise, kişinin arzu ettiği tasarımdır. Saçın tasarım modelinin saç protezi üzerinde kalıcı olmasını mümkün kılacak eklemeler veya çıkarmaların yapılması, fiyatı doğrudan etkileyebiliyor. 

 

6.Uygulama yapılan merkezin kalitesi, uzman ekip ve kişilerin başarıları da fiyatları etkileyebilir. Uygulama sırasında tercih edilen malzeme ve saç protezlerinin tedarik edildiği noktalar gibi değişik etmenler fiyatlar üzerinde belirleyicidir. 

 

Sonuç olarak şunu ifade etmeliyiz. Saç protezi kalitesi, doğal ve sahici saç modeline sahip olabilmek adına gereklidir. Böylece kişi, sosyal hayatında daha ön plana çıkabilir, kendisini iyi hissedebilir ve özgüven içerisinde sosyalleşebilir.