Protez Saç uygulama Ve Bakımı

Günümüzde tamamen profesyonel bir şekilde yapılan ve birçok insanın memnuniyet içerisinde, günlük hayatında kullandığı protez saç yöntemi, 3 farklı aşama ile gerçekleştirilmekte ve gerçek saçtan ayırt edilemeyecek biçimde öz güven içerisinde kullanma şansı sunmaktadır. İlk aşama olarak ölçülendirme yapılmaktadır. Seyrek olan ve saçsız bölüm detaylı bir şekilde kapsam içerisine alındıktan sonra, yüz hatlarına göre alın çizgisi ve diğer noktalar adına bir kalıp çıkarılır. Ardından saç yönünün çıkış şekline göre saç telinden numune alınır ve özel olarak yurt dışında üretimi gerçekleştirilir. Uzmanlık ve deneyim isteyen ikinci aşama protez saç uygulama yöntemi ise farklı kriterler altında gerçekleştirilmektedir. Saçın şeklinin alacağı bu yöntem protez saç uygulamasındaki en önemli aşamalardan biridir.

 Protez Saç uygulama İşlemi

 Protez saç uygulama işleminin doğru bir şekilde gerçekleştirebilmesi adına mutlaka ölçülendirmenin eksiksiz bir biçimde yapılmış olmasının önemi oldukça büyüktür. Doğru ölçülendirilmiş kalıp ve diğer temel kriterler (saçının kalınlığı, rengi ve dalga boyu ile birlikte uzunluk gibi etkenler) baz alınmak suretiyle, protez saçın uygulama işlemi gerçekleştirilmektir. Bütün bu kriterlerin yanı sıra yoğunluk ve seyreklik durumu ile birlikte özellikle renk geçişleri konusunda siyah ve beyazlık arasındaki çizgi dikkatli bir şekilde uygulama dahiline alınmalıdır. Son olarak ise tasarım aşamasına geçilir. Tabi tasarım bölümü her ne kadar görsel anlamda kişinin özgüvenini en üst noktaya çıkarması adına büyük bir öneme sahip olsa da bu işlemin doğru bir şekilde gerçekleştirebilmesi adına mutlaka ölçülendirme ile birlikte protez saçın uygulama işlemi kesinlikle profesyonel bir şekilde büyük bir uzmanlık ile yapılmalıdır. Bu sayede tasarımın ardından uzun ya da kısa hiç fark etmez rahatça taranabilecek bir saç stiline sahip olmak mümkündür.

 Gerçeğinden herhangi bir şekilde ayırt edilemeyecek olan protez saç yöntemi sayesinde, kişiye özel çalışmaları ışığında protez saça tıpkı deriden çıkıyormuş gibi bir izlenim verilir ve çok yakından dahi kolay kolay anlaşılmaz.

 Protez Saçın Bakım İşlemi

 Protez saç yapımı aşamasına ne kadar dikkat edilmesi gerekiyor ise aynı şekilde Protez saçın bakımına da titizlik ile yaklaşılmalıdır. Bu sayede saçın ömrü daha fazla uzarken görsel anlamda ilk günkü gibi gerçekçiliğini korur. Özellikle protez saç bakımı konusunda kullanılacak olan şampuan ya da saç kremi ile birlikte farklı bakım ürünleri mutlaka doğru bir PH değerlerinde ve kalite standartlarında olması gerekmektedir. Ayrıca protez saç bakımı konusunda yapılması gereken bir takım rutin işlemler de bulunmaktadır. Saç kalitesine direkt etki eden sosyal yaşam koşulları, (Hava sıcaklığı, nem oranı ya da rutubet derecesi gibi etkenler) karşısında saç bakımının düzenli bir şekilde yaptırılması gerekir. Daha uzun ömürlü kullanım ve daha parlak canlı protez saçlara sahip olabilmek için mutlaka en az ayda bir kez saç bakımı yaptırılması büyük bir önem taşır.