Protez Saç Uygulama Yöntemleri

Günümüzde en fazla kullanılan yöntemler arasında olan protez saç saçı olmayan ya da seyrek saç özelliğine sahip olan herkesin imdadına yetişmektedir. Saçsız alanların saklanması konusunda oldukça etkilidir. Protez saç ünitesi hazırlanırken kişinin orijinal saçlarına uygun, kendi dalga boyu, renk geçişleri ve saç kalınlığı olarak birebir aynı şekilde hazırlanmaktadır. Özel olarak hazırlanması gereken Protez Saç ünitesinin mutlaka uzman ellerde yapılması gerekmektedir. Teknik yöntemler kullanılarak yapılan çok hassas ve özenli bir uygulamadır. Estetik bir uygulamadır ve tıbbi bir müdahale gerektirmemektedir.

  Saçsızlık sorununun kişiler tarafından çok önemli olması nedeni ile protez saç çözümleri çok doğru bir uygulama olmaktadır. Genç ve yaşlı herkese uygulanabilen bu yöntemin klinik ortamda ve hijyen koşullarına uygun olarak yapılması çok önemlidir. Doğal görünüme sahip özel bir yöntem olması nedeni ile 4 farklı uygulama yöntemi bulunmaktadır. 

  Protez Saç Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

  Protez saç uygulama yöntemleri dikim sistemi, klipsli, boncuklu ve yapıştırma şeklindedir. Kişilerin isteğine bağlı olarak protez saç uygulama yöntemlerinden bir tanesi seçilmektedir. Uzmanlar tarafından kişinin saçları kullanımına bağlı olarak en doğru yöntemin belirlenmesi de çok önemlidir. 

  1-) Sabitleme Yöntemi

  Protez saç uygulama yöntemleri arasında en çok kullanılan yöntem sabitlemedir. Özel bir solüsyon ve medikal bantlar yardımıyla protez saç saçsız olan bölgeye sabitlenmektedir. Sabitleyicilerin tıp sektöründe kullanılabiliyor olması sağlık açısından herhangi bir zararı olmadığını da göstermektedir. Sabitleyicinin belirli bir süre sonra özelliğini kaybediyor olması nedeni ile saçların bakımının çok iyi yapılması gerekmektedir. Saç bakımı için gerekli olan malzemeleri temin ederek evde kendiniz de yapabilirsiniz. 

  2-) Boncuklu Sistem

  Kendi saçınıza protez saçın tutturulması ile uygulanan bir yöntemdir. Sağlığa zarar vermeyen ve hijyenik ürünlerin kullanılması nedeni ile herkese uygulanabilir. Belirli aralıklar ile saçlara bakım yapılması çok önemlidir. Boncuklar ile tutturulan saçların zaman içerisinde çıkartılması da mümkündür. Aynı zamanda saçların uzaması ile birlikte de yeniden yeni boncukların takılması da gerekmektedir. Evde bakım yapabilme imkanı da bulunmaktadır. 

  3-) Klipsli Sistem
  Kendi saçınıza klipslerin tutturulması ile birlikte protez saç takılmaktadır. Bu sistemde kişiler protez saçlarını kendileri de kolaylıkla takıp çıkarabilmektedir. Son derece sağlıklı ve hijyenik ürünler kullanılmaktadır. Günlük olarak saçlarını çıkartmak isteyen kişiler için uygun olan bir yöntemdir. Klipsli protez saç uygulamasında herhangi bir bakım yapılması söz konusu değildir. 

4-) Dikim Sistemi
  Kişilerin kendi saçına protez saçın dikilmesi ile birlikte yapılan bir yöntemdir. Dikim işlemi çok uzun sürmektedir. Protez saç bakımlarını bu yöntemde kişiler kendileri yapamazlar. Bu nedenle dikim sistemi protez saç uygulama yöntemleri arasında en az tercih edilenidir. 

  Protez Saç Uygulama Sonrasında Neler Yaşanır?

  Protez saç uygulaması yapılan kişiler saçlarını istedikleri gibi tarayabilir. 24 saat içerisinde normal hayatına devam edebilir. Günlük yaşamının tüm aktivitelerini (Spor, Banyo, Yüzme vs vs ) aynen sürdürebilir. Kesinlikle bir başkası tarafından anlaşılmaz ve son derece doğaldır. Kişilere çok büyük bir öz güven aşılar.