Protez Saçın Fiyatını Belirleyen Etkenler Nelerdir ?

Protez Saçın Fiyatını Belirleyen Etkenler Nelerdir ?

Neden Protez Saç Fiyatları Farklılık Gösterir ?


Son yıllarda hayatımızda çok belirgin ve oldukça geniş bir alan kaplamaya başlayan saçlandırma sektörünün en kolay ve en doğal aynı zamanda da en başarılı yöntemi olan protez saç uygulaması söz konusu olduğunda akla ilk gelen sorulardan biri hiç kuşkusuz fiyatı oluyor. Bu yazımızda protez saçın fiyatını belirleyen kişiye özel çalışmaların detayını bulacaksınız.


Bir ürün ya da bir hizmet satın alırken, ürünün yada hizmetin fiyatı elbette ki önemlidir. Ancak saçlandırma sektörü öncelikle Tecrübe - Kalite - Hizmet ve son olarak fiyat ekseninde değerlendirilmesi gereken bir sektördür. Sadece fiyat endeksli yaptığınız araştırmalar istediğiniz sonucu size vermeyebilir.


Günümüzde kişilerin beklentileri, tercihleri ve zevkleri çok hızlı değişiyor. Bunların dışında sektörel yenilikler teknolojik gelişmeler ürün ve hizmetlerde artan çeşitlilik, Protez saçın özelinde Kalite ve Hizmet anlayışını fiyat politikalarının biraz daha önünde tutuyor.


Reklamlar ve sosyal medya aracılığı ile yapacağınız fiyat endeksli araştırmalarda oldukça geniş bir fiyat aralığı ile karşılaşmanız mümkün.  Peki doğru fiyat hangisi ?

Protez saçın fiyatını belirleyen temel etkenler sizin bu uygulamadan ne beklediğinizle başlar.


Peki Protez Saçtan ne Beklemeliyiz ?


-%100 doğal görünüm

- Cildinizle uyumlu, ince ve kaliteli nefes alan alt yapı

- Kullanım konforu

- Bakım kolaylığı

- Her yöne taranabilmesi ve doğal salınım

- Yüzümüze en uyumlu alın çizgisi


Tüm bu standartların bir arada olabilmesi için protez ünitenizin size özel olarak üretilmesi gerekir. Yani saç kaybı yaşadığınız alanın birebir kalıbı çıkartılarak sizden alınan saç örneğine bağlı kalmak suretiyle imal edilmiş bir saç protezi kullanıyor olmalısınız.


Sadece fiyat rekabeti ile var olmaya çalışan merdiven altı diye tabir edebileceğimiz bazı firmalardan temin edeceğiniz hazır kalıp, fabrikasyon protezler, fiyat olarak görece daha ucuz olsalarda, size özel hazırlanmış olmadığından gerek doğal görünüm, gerek kullanım konforu açısından en önemliside psikolojik beklentilerinizi karşılamaktan uzak olacaktır. Böylesi bir protezin Peruktan çokta bir farkı kalmayacaktır.


Not: Kişiye özel üretilen protez saçların tabanında mutlaka isim veya kodları yazmaktadır.


Kısaca protez saç için tek tip bir fiyat uygulaması pek mümkün değil. Bu tarz bir fiyatlandırma sizleri yanıltmak olur.


Çünkü Protez Saçın Fiyatı;
  • Uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğüne/ küçüklüğüne

  • istenilen saçın uzunluğuna / kısalığına

  • Kullanılacak sistemin al yapısına vs vs gibi bir takım etkenlere göre değişkenlik gösterir.

Bu etkenler nedeniyle,


  • Kişiyi görüp saç ve cilt analizi yaptıktan,

  • Uygulanacak sistem ve alt yapı belirlendikten,

  • İstenilecek saç yoğunluğuna ve uzunluğuna karar verdikten sonra  fiyat belirlemek çok daha sağlıklı olacaktır.


Yinede size fikir vermesi açısından şöyle söyleyebiliriz, kişiye özel hazırlanan, yüksek standartlı bir protez saç uygulaması yaklaşık olarak 300$ dan başlayıp bazı özel durumlarda (kemoterapi) 1500$' a kadar açılan geniş bir yelpazesi bulunmaktadır.