Saç Ekimi ve Protezi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kellik problemi yaşayan veya saçı seyrek kişiler için temel problem hangi çözüm yönteminin seçilmesi gerektiğine yöneliktir. Bu kararı alırken birtakım kıstasların bulunması sayesinde karar verme aşaması çok daha hızlı ilerleyebilir. Genelde insanların saç ekimi ve saç protezi arasında ikileme düştüklerini ifade edebiliriz. İkisinden birisini tercih etmede zorlanan kişilere ışık olması gayesiyle saç ekimi ve saç protezi arasındaki farklılıkları kaleme aldık…

 

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi yöntemi giderek gelişiyor ve kellik problemi olanlar için umut vaat ediyor. Ancak günümüz teknolojisinin imkanlarından sonuna kadar yararlanan saç ekimi projelerinde arzu edilen yoğunluğa ve görünüme erişmek oldukça güçtür. Bunun temel nedeni, saç kök hücrelerinin transferinden sonra dökülme ihtimalinin yüksek olmasıdır. Tutunabilen saç kök hücrelerinden çıkan saçlar ise, seyrek bir görünüm oluşmasına yarıyor. Arzu edilen sık ve dolgun saç modelinin söz konusu olması mümkün olmuyor. Bu nedenle saç ekimi sonrasındaki ortaya çıkan seyreklik için saç simülasyonu uygulamasına başvuranların sayısı az değildir. 

 

İki yöntemin arka arkaya yapılması halinde zaman kaybı oldukça yüksek oluyor. Bununla beraber elden çıkan para da bütçeyi zorluyor. Saç ekimini deneyen veya deneme konusunda çekinceli olanların en temel sebebi de, arzu edilen saça sahip olamamak. Dolayısıyla cerrahi bir sürecin içerisinde girmeyi kimse göze alamıyor.

 

Protez Saç Uygulaması Nedir?

Şimdi işin aslına gelelim. Protez saç uygulaması cerrahi bir müdahale değildir. Adı üstünde saçın protez olması, kendi orijinal saçınızı aratmayacak bir ünitenin ifadesidir. Ancak mevcut saç modelinizin kopyalanmasıyla imal edilen protezin sabitleştirilerek uygulanması, uzun süre dolgun ve doğal bir saç görünümüne sahip olarak yaşama şansınız veriyor. Bunların cerrahi bir işlem olmaması ve kısa sürede istenilen saç modeline sahip olunabilmesi protez uygulamasının önemi avantajları arasındadır. 

 

Protez saçla ilgili kaygılardan birisi, saçın yapmacık duracağına dair kanılardır. Ancak böyle bir şey söz konusu değildir. Doğru uygulama merkezleri üzerinden alınacak hizmet sayesinde hem ten rengi hem de orijinal saç tipinize uygun saç protezinin imal edilmesi söz konusudur. İkinci olarak ortaya çıkan kaygı ise, protezin düşeceğine dair duyulan endişe ki bu da gereksiz bir endişedir; çünkü protez saç medikal bant ve solüsyon uygulamasıyla sabitleştiriliyor.