Saç Protezi Fiyatları

Protez saç, uygulamaları herhangi bir sebeple saç kaybı yaşayan ve bundan rahatsız olan pek çok kişinin hem özgüvenini geri getirmiş hem de görsel ve ruhsal açıdan iyileşme sağlamıştır. Çünkü saçlarını kaybetmek her yaştan birey için çok üzücü ve çözülmesi gereken bir sorundur. 

 

Saç protezi, profesyonel kişiler tarafından alınan ölçü ve saç dokusu örneği doğrultusunda genellikle kişiye özel olarak hazırlanan ve çoğunlukla da gerçek insan saçı ile üretilen bir saç kazanım tekniğidir. Saç protezi, kullanıcılara kendi saçının doğallığını verdiği, istediği zaman geri dönüşü mümkün olduğu ve gerçek saç ile yapılabilen tüm aktivitelere izin verdiği için çok önemli ve değerlidir. Ancak sayılan tüm bu artı özelliklere sahip olabilmesi için de saç protezinin gerçek insan saçından, kişiye özel olarak üretilmiş ve insan derisine hiçbir şekilde zarar vermeyen özel solüsyonlarla uygulanmış olması gerekiyor. 

 

Saç Protez Fiyatları Nasıldır?

Tüm hizmetlerde olduğu gibi protez saç uygulamalarında da talep edilen ücret, çoğunlukla yapılan işin kalitesi ile doğru orantılı olabilmektedir.  Ancak yine diğer bütün ürünlerde ve hizmetlerde olduğu gibi bunun fiyatı da çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Bu bağlamda saç protezinin fiyatını belirleyen faktörler arasında en önemlisi de saç protezinin üretiminde kullanılan malzemeler ve teknolojilerdir. Çünkü üretimde gerçek insan saçı kullanılıp kullanılmaması, varsa yapay saçın ne kadar bir oranda olduğu, ölçülendirme işleminden sonra kişinin taleplerinin ne kadarının karşılanabildiği gibi kriterler de saç protezi fiyatlarını etkilemektedir. Gerçek insan saçından yapılan saç ünitelerimizin fiyatı 600$ ile 1500$ arasında değişiklik göstermektedir. 

 

Gerçek İnsan Saçı Pahalı Olabilir!

Protez saçın en doğal ve en konforlu kullanımı verebilmesi onun gerçek insan saçından üretilmiş olmasına bağlıdır. Şöyle ki, kaliteli saç protezlerinde gerçek insan saçı kullanılmaktadır. Protez saçta kullanılan gerçek insan saçının oranı azaldıkça fiyatı da düşmektedir. Bununla birlikte gerçek insan saçının uzunluğu, kalınlığı, rengi gibi kişinin özel olarak istediği özellikleri de elbette ki fiyatı değiştirmektedir. 

 

Araştırma, Geliştirme Faaliyetleri 

Protez saçı üreten ve uygulayan firmalar her geçen gün kendilerini yenilebilmek için sürekli bir araştırma, geliştirme faaliyetleri yürütmekteler. Elbette ki bu çalışmalar için yapılan harcamalar da protez saç fiyatlarının belirleyici unsurlar arasındadır. 

 

Protez Saçın Altyapısının Özellikleri
Saç protezi uygulamaları, sadece kel olan bölge ölçülendirilip o alanı kaplayacak kadar protez saç üretmekle bitmiyor. Hazırlanan saçların kafa derisine yapıştırılması işlemi de önem taşıyor. Bu bağlamda özellikle de saç tellerinin üzerine yerleştirildiği altyapının kalitesi, saç protezlerinin doğal görünümünde çok önemli bir rol oynamaktadır. Saç tellerinin üzerine yerleştirildiği altyapının hava ve su geçirgenliği, inceliği, hafifliği, ten ve renk uyumu protez saçın gerçek saç gibi görünmesini sağlayan ve kişiyi güvende hissettiren niteliklerdir. Bu sebeple de en iyisini üretmeye çalışan kaliteli protez saç üreticileri, bu alanda başarı için yüksek teknolojiye ihtiyaç duyar ve bunu kullanırlar. Tüm bu teknolojiler de sürekli olarak yeni yatırımlar gerektirir, yatırımlar için ekstra paraya ihtiyaç duyulur. İleri teknoloji ile üretilen ve kafa derisine uygulanan protez saçlar kafa derisinde yapay bir şey gibi hissedilmez, saçlar her yöne doğru taranabilir, dıştan bakınca hiç fark edilmeyen alın ve şakak çizgileri vardır. Tüm bu özellikler için de elbette ki yatırımlar ve para harcamak gerekiyor. Bunlar yapılarak üretilen ve uygulanan protez saçlar daha pahalı olabiliyor. Kaliteli bir protez saç için ortalama olarak 650$ ile 1500$ arasında bir fiyat yelpazesini akılda tutmak gerekir. Diğer takma saç veya peruklara göre bu fiyat aralığı oldukça makul gibi duruyor.

 

Saçsızlıktan kurtulmak isteyen kişiler; yapay görünen, kullanım konforu olmayan, çabuk yıpranan ve kafa derisinde sorunlara yol açan kalitesiz, kaba görünümlü, hemen fark edilen bir saç protezi kullanmaktansa, daha fazla para ödeyerek en iyisine sahip olmayı tercih ederler.