Saç Protezi Yapımında Nelere Dikkat Ediliyor?

Saç protezi uygulamasına yönelik talep her geçen gün daha da artıyor. Ünlü kişiler tarafından da tercih edilen bir yöntem olması güvenilirliğini bir hayli yükseltiyor. Bu nedenle kellik ve seyrek saç problemi bulunan kişiler tarafından güvenle tercih ediliyor. Peki, protez saç imalatında nelere dikkat ediliyor ve bu uygulama ne kadar sağlıklıdır? Merak edilen soruların cevabı yazı dizimizde…

 

Kişiden Elde Edilen Verilerin Önemi

Saç protezi uygulaması yapılmadan önce kişinin saç tipi ve modelinin belirlenmesi önemlidir. Kişiye uygulanacak protez saçın kişinin mevcut saçıyla uyumsuz olması halinde başarı elde edilemez. Üstelik tek dikkat edilen yöntem bu da değildir. Kişinin cilt yapısı da hesaba katılır ve belirlenen saç ve cildine göre uyum sağlayacak saç protezi imal edilir. Bunun için kişiden saç örnekleri alınır ve saç protezinin imal edileceği yere birtakım notlarla beraber gönderilir. 

 

Saç Modeline Uygun Protezin İmalatı

Kişiden alınan örnekler ve yapılan inceleme sonucunda alınan notlara göre kişinin saç tipine uygun protez saç modeli imal edilir. Burada; saçın kalınlığı, saçın rengi, saçın yönü, dalga boyları ve geçişler gibi ince detaylara dikkat edilir. Böylece üstün verim sağlayacak saç protezinin imalatı gerçekleşir. Uygulama sonrasında da başarılı sonuç alınabilir. 

 

Saç Protezinin İmal Edildiği Malzeme Seçimi

Burası da oldukça önemlidir. Kişinin saç ve cilt modeline uygun saç protezini üretmek kısmen başarı sağlayabilir. Eğer saç protezi altyapısı ve saçların imal edildiği malzemeler birinci sınıf değilse, birkaç ay içerisinde bozulma ve görünümde değişikliklerin meydana gelmesi mümkündür. Bu nedenle kişinin imkanları dahilinde en kaliteli saç protez uygulaması talep etmesi elzemdir. Böylece orijinal saça uygulanabilen her şeyin protez saça da uygulanabilmesi mümkün olabilir. Tabi yine de bakımla ilgili tesviye edilen kurallara ve yönlendirmelere uyulması icap ediyor. Kalite standartları sağlandığı zaman, protez saçın ömrünün de uzun olması sağlanmış olur. 

 

Sonuç olarak, kaliteli protez saçla doğal bir saça sahip olmak aynı şeydir. Saçları tarayabilir, denize ve havuza girilebilir ve birçok aktiviteyi endişe duymadan protez saçla da gerçekleştirebilirsiniz.