Saç Protezinde En Güncel Fiyatlar 2018 - 2019

Saç Protezi Fiyatları

Saç protezi fiyatlarının değişmesini sağlayan birbirinden farklı etkenler bulunmaktadır. Saç protezinin fiyatlarındaki en büyük değişiklik sebebi, Saç kaybı yaşanmış alanın ebatlarıdır. Bununla birlikte istenilen saç uzunluğu da fiyata direkt etkendir. Fiyatlarda belirleyici özelliğe sahip bir diğer unsur ise Saç Protezinin üretimi esnasında kullanılan altyapı farklılıklarıdır. Çeşitli adlarla isimlendirilen bu altyapılar, sağladıkları konfor ve kolaylıklara göre fiyata etki etmektedirler. Minimum ve maksimum fiyat belirtmek gerekir ise 300$ dan başlayan rakamlar 1500$ a kadar çıkmaktadır.

 

Saç Protezi Nedir?

Her geçen gün saçların daha iyi bir şekle bürünmesi amacı ile çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Yıllar öncesinden farklı boyama teknikleri ile saç diplerinin görüntüsü değiştirilmeye çalışılmıştır. Yakın tarihlerden bu yana da sıklıkla saç ekimi adı ile bilinmekte olan tıbbi yöntemler kullanıma girmiştir. Fakat bir de milyonlarca kişi tarafından kullanılmış olan protez saç, artık Türkiye’de de kullanılabilir hale gelmiştir. Protez saç, tamamen orijinal saçlardan oluşan bir yapıya sahiptir. Saçların eski görüntüsüne kavuşabilmesi için veyahut da mevcut halden daha gür gözükebilmesi için tercih edilen protez saç yönteminde yapılacak olan işlemler fazlasıyla kolaydır. Yaklaşık birkaç saatlik işlem sonucunda kişi tamamen gür saçlara kavuşabilir ve psikolojik problemlerinden kolaylıkla arınabilir.

Saç Protezi Nasıl Uygulanır?

Saç protezi işleminde ortalama olarak 3 farklı materyal kullanılmaktadır. Sabitleyicilere ek olarak çözücüler ve bantlar kullanılmaktadır. Dolayısıyla saç protezi işlemi sağlık konusunda büyük önem teşkil ettiği için, saç protezi kullanacak kişilerin bu ve buna benzer tüm hijyen konusuna fazlasıyla dikkat etmesi gerekmektedir. Saç protezlerinin birbirinden farklı tipleri bulunmaktadır. Orijinal saçlar ile bire bir aynı şekilde yapılan saçlara ek olarak, altyapısı deri ve daha farklı malzemelerin kullanıldığı saçlar da mevcuttur. Kişinin isteği doğrultusunda saç protezi tipi belirlenerek, bu tip saçlar kullanılarak işlem yapılır.
Teknolojinin büyük bir hızla gelişmesinden dolayı artık saç protezleri bire bir gerçek saç görünümü kazanmıştır. İşlemin yapılabilmesi için öncelikle mevcut saçlardan bir örnek alınmaktadır. Alınan örnekler, protez saçlar ile çoğaltılmaktadır ve bir paket oluşturulmaktadır. Kişinin istediği miktarda saç üretildikten sonra bu protez saçlar sabitleme yöntemi ile kafa derisine yerleştirilmektedir. Saç protezleri gerçek saçlar ile neredeyse hiç ayırt edilememektedir. Bu da doğal olarak saç protezi uygulamasına gösterilen rağbeti arttırmaktadır. Çeşitli alternatifleri bulunan yöntemin uygulama süresi de fazlasıyla kısa olduğu için gün içerisinde kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Not: 08.05.2019 - 08.06.2019 tarihleri arasında dolar kurumuz 4.99$ olarak sabitlenmiştir.
** Kullanım ve değişiklik hakkı Hair Hotel Protez Saç ve Saç Simülasyonu Merkezine aittir.