Protez Saç Kullanan Kadınlar

Saçların sağlıklı, bakımlı, gür ve canlı görünmesi herkes için önemli olmakla birlikte kadınlar için bambaşka bir öneme sahiptir. En doğal ve aslında en güzel aksesuar olan saçlar, güzelliğin tamamlayıcısı olarak çok değerlidir. Zira kadınlar için saçlar çok farklı anlamlar ifade eder, bundan dolayı da saç dökülmesi yaşandığında çok daha ciddi ve şiddetli bir üzüntü kaynağı olabilir. Kadınlarda saç dökülmesi sorunu erkeklerdeki gibi doğal bir sorun olarak karşılanmaz, çok ekstra bir psikolojik baskıya neden olur. Hatta saçları normalden biraz daha fazla dökülen, belli bölgelerde kelleşme ortaya çıkan kadınlar travmatik duygular içine girerler.

Kadınlarda saç dökülmesi neden olur?

Saç dökülmesi söz konusu olduğunda hem kadınlarda hem de erkeklerde ortak olan birtakım sebepler bulunmakla birlikte, cinsiyete özgü hususların da saç dökülmesine sebep olabildiği bilinir. Kadınların yaşadığı saç sorunlarına neden olan etkenlerden en çok karşılaşılanlar; genetik etkenler, gebelik ve doğum, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, stresli yaşam koşulları, yanlış kullanılan kozmetik ürünleri, yaşanan rahatsızlıklar ve hastalıkların tedavisi için kullanılan bazı ilaçlar şeklinde sıralanabilir. Bunların yanında kadınlarda ilerleyen yaşlarda saçlarda seyrelme şeklinde dökülme sorunu görülmesi ise normal karşılanır. 

Sebebi her ne olursa olsun saçların belirgin şekilde dökülmesi, seyrekleşme ve kelleşme oluşması her kadın için çok zor ve üzücü bir durumdur. Böyle bir durumda kadının psikolojik açıdan daha fazla olumsuz etkilenmemesi için vakit kaybetmeden bir çözüm bulmak gerekir. Ancak bu çözüm kesinlikle var olan durumu daha trajik bir hale getirecek, kullanım zorlukları olacak ya da dışarıdan bakınca herkes tarafından hemen fark edilecek bir çözüm olmamalıdır. Aksi halde daha yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Örneğin bazı peruklar ve takma saçlar kullanım açısından bazı zorluklara neden olabiliyor. İşte tam da bu bağlamda uygulamasının kolaylığı, kullanımının konforlu olması, gerçek saç kalitesini sunması, kişinin günlük rutin aktivitelerini kısıtlamıyor olması ve daha pek çok olumlu yönü ile protez saç kesinlikle tavsiye edilmektedir. 

Protez saç nedir?

Protez saç; herhangi bir sebeple saç kaybı yaşayan, kafa derisinde kelleşme ya da sadece seyrekleşme olan kişilerin cinsiyet ve yaş ayrımı olmaksızın kullanabileceği bir tür saç kazanım yöntemidir. Şöyle ki; saç dökülmesi sorunu yaşayan kişi protez saç kullanmaya karar verdiğinde başvurduğu protez saç merkezinde öncelikle dökülen alan, kafa derisi ve saç yapısı ayrıntılı bir şekilde incelenir. Ardından kişinin ihtiyaç duyduğu bölgenin ölçüsü alınır ve birkaç hafta içinde kişiye özel olarak üretilen protez saç, tamamen doğal ve kaliteli solüsyonlarla kişinin kafa derisine uygulanır. Bundan sonrasında kişinin dikkat etmesi gereken tek husus, protez saçın bakımının uzmanların önerileri doğrultusunda düzenli olarak yapılmasıdır. 

Protez saç, ağrısız, sızısız, cerrahi ve tıbbi bir uygulama gerektirmeden kolaylıkla uygulanabilir bir sistemdir. Bu bakımdan saç sorunu yaşayan kadınlar, psikolojik olarak saçsızlığın yarattığı olumsuz etkileri yaşamak yerine, protez saç ile istediği gibi bir görünüm elde edebilirler.

Doğru merkezlerde, uzman kişilere yaptırılan protez saçlar kişiye kendi doğal saçının konforunu sunmaktadır. Son teknoloji ürünü olan protez saçlar; alopesi hastalıklarında ve kemoterapi- radyoterapi gibi kanser tedavisi süreçlerinde bile rahatlıkla kullanılabilmekte ve bu hastaların yaşam kalitelerini artırmaktalar. 

Kadınlara özel protez saçlar

Kadınların vazgeçilmezi olan saçlarından ayrılmaları ne kadar zorsa, kendilerine özel olarak tasarlanan protez saçlarla yaşamak onlar için o kadar kolay olmaktadır. Protez saçın en önemli özellikleri; kadının hayat tarzına, cilt yapısına, bütçesine uygun olarak hazırlanıyor ve saçtan tüm beklentilerini tam olarak karşılıyor olmasıdır. Protez saç kullanan kadınlar, kendini daha iyi ve özgüvenli hissetmekteler.
Hemen Bilgi Al


"Herşeye 'BAŞ'tan başlıyoruz"

Dünyanın en yaygın ve gelişmiş saç sistemi için bize ulaşın