Erkek Saç Protezi Uygulaması

Erkek Saç Protezi Uygulaması

Erkek Saç Protezi Uygulaması

ERKEKLER İÇİN PROTEZ SAÇ

Özellikle erkeklerde estetik kaygıyı ve görselliği öne çıkartan temel unsur saçlarıdır. Saçlar aynı zamanda erkekler için toplumsal farkındalığın ve sosyal statünün de en belirleyici görsel unsuru konumundadır. Bu noktada sıkıntı ve sorun yaşayan erkekler Protez saç yardımı ile daha gür ve parlak saçlara sahip olabilirler. Saç dökülmesine bağlı olarak erkeklerde görülen psikolojik sorunlar ve estetik kaygılar protez saç yardımı ile rahatlıkla giderilmekte ve kişi bu sayede yeniden özgüvenine kavuşmaktadır.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedir ? Nasıl Olur ?

Erkek tipi saç dökülmesi, başın tepe kısmında ve şakak bölgesindeki saçların ilk önce zayıflaması daha sonra dökülmesinin olmasıdır. Zamanla bu dökülme, şakaklara doğru ilerler. Kişinin sadece başının ön kısmının ortasında saç kalır, tepe kısmı günden güne açılır.

Protez saç; Saç kaybı sorununun çözümünde, diğer tekniklere oranla oldukça başarılı olmakla birlikte gerek dayanıklı yapısı gerek estetik görünümü gerek uygulamada herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek olmaması gerekse kişinin hem yüz hatlarına hem de ten rengine uygun olarak tasarlanabilmek gibi avantajları sayesinde, pek çok kişi, özellikle de erkekler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca protez saçın kısa süre içerisinde uygulanabilirliği de kişiler için, uzun bekleme süreleri düşünüldüğünde, önemli bir tercih nedeni. Protez saçlar, genellikle insan saçından üretildiği için yerleştirildiği bölgeye sağladığı uyum sayesinde %100 doğal bir görünüm kazandırmaktadır. Son derece hijyenik ve kolay uygulanabilen protez saçlar, kullanımında sağladığı konforla birlikte, isteğe bağlı olarak daha sonra çıkarılabilmek avantajına da sahiptir. Seyrek ya da tamamen dökülmüş saç yüzeylerinde kullanım sağlayabilir. Bu sayede, kişiler saçın tamamen dökülmesini, ya da kelliğin oluşmasını beklemek zorunda kalmaz. Saçların seyrekliğinden şikayet eden kişiler de rahatlıkla saç protezi kullanabilir. Saçlar, belli sebeplerden dolayı zaman içerisinde seyrekleşebilir hatta tamamen kökleri işlevsiz hale gelerek kellik durumu gösterebilir. Ne sebeple olursa olsun saç dökülmesi yaşayan, kellik durumu olan herkese protez saç uygulaması yapılabilmektedir. Erkekler daha çok protez saç uygulaması için başvursa da protez saç uygulamasına kadınlar ve orta yaş üstü kişiler de rağbet göstermektedir. Bu açıdan protez saç uygulaması için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Saçı seyrekleşmiş ya da tamamen dökülmüş her yaş grubundan kişilere bu uygulama yapılabilmektedir.

 

Hemen Bilgi Al!

Formu doldurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.