Saç Protezi Seçimi

Saç protezi, saçsızlık sorunu yaşayan ve herhangi bir sebeple saç kaybı olan, saçındaki seyrekleşmeden ya da tamamen kellikten şikâyet eden, kadın, erkek, genç, yaşlı herkes için çok kullanışlı ve konforlu bir işlemdir. Saç protezi isteyen kişi uygulama merkezine gittiğinde onun saç yapısı ve kafa derisi incelenir, dökülmenin olduğu alanın ölçülendirmesi yapılır. Tam da kişinin istediği, ihtiyaç duyduğu şekilde ve boyutlarda protez saçlar kişiye özel olarak üretilir. Birkaç hafta içinde hazır olan protez saçlar kişinin kafa derisine, kaliteli ve özel solüsyonlar, yapıştırıcılar ve diğer ürünlerle uygulanır. Ardından kişinin kendi doğal saçlarına uyumlu bir şekillendirme ve tasarım aşamasının ardından protez saçlar kullanıma hazırdır. Öyle ki kişinin saç yapısı nasıl olursa olsun bire bir aynı özelliklere sahip protez saç ünitesi yapmak mümkün. Örneğin Kıvırcık Protez Saç; saçın dalga boyu ne kadar uzun ya da kısa olursa olsun, her özellikte kıvırcık protez saç yapmak bile mümkün. Protez saçın ömrüne gelince, Uzmanın bakım önerileri dikkate alındığında kaliteli protez saçları 1 yıl, hatta 1 buçuk yıl kadar kullanabilmek mümkün olabilir.

Protez saç seçimi çok önemlidir

Protez saç, günümüzde saç kaybı yaşayan kişilerin en çok tercih ettikleri ve kesinlikle kullanıcıların çok memnun oldukları bir işlemdir. Ancak bunun için başta protez saçın kendisinin, ardından üretilen saçı kafa derisine uygulayabilmek için kullanılan solüsyonlar, yapıştırıcılar ve diğer ürünlerin kesinlikle sertifikalı profesyonel üreticilerden temin edilmesi gerekiyor. Bu tür güvenli bir durumda ürünlerin herhangi birinin insan sağlığına zararlı bileşenler içermesi, bir yan etkisinin olması söz konusu olmaz. 

Tıpkı kullanılan pek çok ürün gibi, saç protezleri de farklı kalitelerde ve farklı tasarımlarda olabiliyor. Saç protezleri; esnek ve şeffaf deriden yapılabildikleri gibi, başka transparan maddelerden de üretilebiliyor, hava ve su geçiren bir yapıda olabiliyorlar. Ülkemizde de %100 doğal görünüm sağlayan malzeme ve tasarımların kullanıldığı protez saçları bulunduran çok kaliteli ve güvenilir merkezler bulunmaktadır. 

Kaliteli ve güvenilir merkezlerde üretilen protezlere işlenen saçlar %100 doğal insan saçının özel işlemlerden geçirilmesiyle elde edilmektedir. Protez saçta kullanılan saçların ne kadar doğal olduğu ya da tamamen doğal insan saçı olup olmaması onun kalitesini, ömrünü, kullanım konforunu belirleyici unsurlardır. Protez saçta kullanılan saçın kalitesi ve uygulanan saç işleme tekniğinin mükemmelliği, saç protezinin doğallığına doğrudan etki etmektedir. 

Protez saç için saç seçimlerinde %100 doğal insan saçının tercih edilmesi ve seçilen saçın protez uygulanacak kişinin doğal saç özellikleriyle uyumlu olması, uygulama sürecindeki tüm aşamaların başarıyla sonuçlanması açısından çok önemlidir. Zira saçın kalıbı ne kadar deneyimli bir uzman tarafından alınırsa alınsın, üretim aşamasında kullanılan teknik yetersiz ise ya da saç kalitesi düşükse saçın yerleştirme ve tasarım aşamalarında sorun yaşanır. Kullanım kolaylığına ve kaliteye önem verilmeden üretilen saç protezleri doğallıktan uzak olacağı için kullanıcıların beklentisini karşılayamaz ve memnuniyetsizlik yaratır.

Protez saçın bakımı önemlidir!

Protez saç, kesinlikle çok güvenilir ve konforlu bir saç kazanım işlemdir. Ancak protez saçtan istenen sonucun alınabilmesi, tam olarak memnun olunabilmesi için kesinlikle rutin olarak yapılması gereken bakım kurallarına uyulmalıdır. Protez saçı kafa derisine uygulamak için kullanılan yapıştırıcı solüsyon ne kadar kaliteli olursa olsun zamanla gücünü kaybeder ve belli aralıklarla yenilenmesi gerekir. Bu durum zaten kullanılan solüsyonun hava ve su bazlı olmasının doğal bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte protez saç kullanan kişinin cinsiyeti, yaşadığı yerin iklim özellikleri gibi durumlar da bakım süresini 3 - 5 hafta arasında değiştirebilir. Protez saçtan memnun olabilmek, istediği sonucu alabilmek için kesinlikle dikkat edilmesi gereken bakım rutini belli bir ücret karşılığında saç merkezlerinde yaptırılabilir ya da kişi bu işlemi kendi evinde de rahatlıkla yapabilir. 
Hemen Bilgi Al


"Herşeye 'BAŞ'tan başlıyoruz"

Dünyanın en yaygın ve gelişmiş saç sistemi için bize ulaşın