Kurucumuz Leyla PEKTAŞ

Kurucumuz Leyla PEKTAŞHair Hotel kurucusu ve Protez Saç uzmanı Leyla Pektaş Protez Saç sektörü ile 1994 yılında tanışmış. O yıllar henüz herkes yolun başında ve Türkiye’nin de Protez Saç ile yeni tanıştığı yıllar diye kayda geçiyor. İlk olarak Hollandalı bir Protez Saç firmasının Türkiye’de açtığı şubede Resepsiyon görevlisi olarak başlamış protez saç sektörüne. Kısa sürede çok sevdiği bu işi meslek edinmeye karar vermiş.

 

Protez Saç Eğitimi 

 

Leyla PEKTAŞ, protez saç Sistemlerinin, teknik olarak henüz çok iyi bilinmediği bu dönemi avantaja çevirmek için, protez saç işini mutfağından öğrenmeye karar verir. Hollandalı Protez Saç Firmasının sahibi ‘’Reinhard Venroy’’dan Protez saç eğitimi alır. Bu eğitimlerde başlıca, Protez Saç’ın bakımı, Protez Saçın tamirini, Protez Saçın ekimini, Protez Saçın boyanmasını, kısacası Protez Saçın tüm özelliklerini büyük bir merakla ve heyecanla öğrenir. Leyla PEKTAŞ Bu eğitim için kayda değer bir zaman ayırır; bu eğitim birebir 6 ay sürer. Eğitimin ardında Leyla PEKTAŞ Reseption Görevlisi olarak işe başladığı firmasının önce Teknik uzmanı, kısa bir süre sonra da Teknik müdürü olur.

 

Protez Saç Sektöründe Zirve Yönetimi

 

İlk işine 10 yıl hizmet ettikten sonra Hair Hotel kurucusu ve protez saç uzmanı Leyla PEKTAŞ, gelişen Protez Saç teknikleri ve teknolojilerini daha yakından takip edebilmek adına yeni arayışlara başlar. Bu arayışlar neticesinde, bu defa Amerika bağlantılı ve yine Protez saç sektörünün lokomotiflerinden sayılan bir başka firmada 10 yıl kadar Teknik müdür olarak Protez Saç sektörüne hizmet verir.

 

Leyla Pektaş Protez Saç Firması Hair Hotel’i Kuruyor

 

Hair Hotel kurucusu ve Protez Saç uzmanı Leyla PektaşVe sonra hayatına yön veren o çizgi için adım atmaya gelir sıra. protez saç uzmanı Leyla PEKTAŞ uzun yıllar Protez saç uygulamaları üzerine deneyim kazandıktan sonra kendi işini kurma kararı alır. Yeni teknikler üzerinde çalışıp, daha fazla model üretmek ve insanların yüzlerinde tebessüm olabilmek için, yolun kalan kısmını, kendi işiyle ‘’HAIR HOTEL’’ ile yürümeye karar verir. 2014 Temmuzunda kendi firması olan ‘’HAIR HOTEL’’i kurarak Protez Saç sektörüne yeni bir vizyon açar.

Protez Saçta Yeni Slogan Yeni Ruh

 

–HER ŞEYE ”BAŞ”TAN BAŞLIYORUZ– diye yola çıkan Leyla PEKTAŞ’tan öyle hikayeler dinliyoruz ki inanılır gibi değil. Bu hikayeleri dinlediğimizde Saç hakkında daha bilmemiz gereken ne kadar çok şey olduğunu öğreniyoruz. Saçın, itibarın sembolü olan, dış görünüşe etkisini, bu etkinin kişinin itibarını, toplumdaki yerini, hatta, siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik konumunu ne denli ifade edebildiğini anlıyoruz.

 

Hair Hotel ve Değerleri

 

Hair Hotel kurucusu ve protez saç uzmanı Leyla PEKTAŞ diyor ki;

 

Günümüzde, Saç kaybı ve saçlardaki hasar yalnızca tıbbi bir problem olarak değerlendirilmiyor, aynı zamanda kişinin mental dengesini ve genel durumunu da ciddi şekilde etkiliyor. Protez Saç dünyanın her tarafında, insanların saçlarına yeniden kavuşmalarını ve saçlarının sağlıklı, canlı görünmelerini sağlıyor. Saçın şekli, modası geniş ölçüde değişkenlik gösterebilir ancak sağlıklı ve güzel görünen saçların önemi hiç değişmiyor.

 

Tanık oluyoruz ki Saç sorunu yaşayanlar ve Protez Saç kullananlar onu tanıdıklarına oldukça memnunlar, bunu müşteri yorumlarından anlayabiliyoruz. Gerek, insani değerleri ön planda tutması gerek, önce insan sonra ticaret anlayışı, tüm müşterilerini memnun etmiş görünüyor. Öyle ki ‘’HAİR HOTEL’’e bir müşteri gibi değil, bu büyük ailenin bir parçası olarak geliyorlar.

2019 yılından daha da büyüyen Hair Hotel, Hair Loss Council- Amerika Derneğine de üye olarak, sektördeki yerini sağlamlaştırmış değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurmuştur, şuan kullanmakta olduğu birçok gelişmiş teknoloji ile Protez saç kullanıcılarına, saçlandırma tecrübesinin de ötesinde bir hizmet sağlamaktadır. 
 

 


Hemen Bilgi Al!

Formu doldurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.