Erkek Protez Saç Uygulaması

Erkek Protez Saç Uygulaması

ERKEKLER İÇİN PROTEZ SAÇ

Özellikle erkekler için saç, tarih boyunca çok özel anlamlar yüklenmiş bir uzvumuz olduğundan saç kaybı, yani kellik, bir erkek için özgüven ve sosyal statünün ilk göstergesidir.

Sıklıkla erkeklerde rastlanan saç dökülmesi (kellik) sorununa en etkili, en doğal ve en kolay saçlandırma yöntemi ise Protez Saç uygulamasıdır.

Protez saç; saç kaybı sorununun çözümünde, diğer tekniklere oranla oldukça başarılı olmakla birlikte gerek dayanıklı yapısı gerek estetik görünümü gerek uygulamada herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek olmaması ve kişinin hem yüz hatlarına hem de ten rengine uygun olarak tasarlanabilmek gibi avantajları sayesinde, pek çok kişi, özellikle de erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Ayrıca protez saçın kısa süre içerisinde uygulanabilirliği de kişiler için, uzun bekleme süreleri düşünüldüğünde, önemli bir tercih nedenidir.
Protez saç denilince akla, ilk olarak erkek tipi saç dökülmesi ve bunun sonucunda ortaya çıkmış olan kellik durumunun kişi üzerinde yarattığı olumsuz etkilerden kurtulmak için başvurulan kozmetik bir uygulama geliyor.

Uygulamayı kozmetik olarak tanımlıyoruz çünkü, protez saç uygulaması, genellikle estetik kaygılar göz ününe alınarak tercih edilen bir saçlandırma tekniğidir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedir ? Nasıl Olur ?

Erkek tipi saç dökülmesi, başın tepe kısmında ve şakak bölgesindeki saçların ilk önce zayıflaması daha sonra dökülmesinin olmasıdır. Zamanla bu dökülme, şakaklara doğru ilerler. Kişinin sadece başının ön kısmının ortasında saç kalır, tepe kısmı günden güne açılır.

Protez saç; Saç kaybı sorununun çözümünde, diğer tekniklere oranla oldukça başarılı olmakla birlikte gerek dayanıklı yapısı gerek estetik görünümü gerek uygulamada herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek olmaması gerekse kişinin hem yüz hatlarına hem de ten rengine uygun olarak tasarlanabilmek gibi avantajları sayesinde, pek çok kişi, özellikle de erkekler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca protez saçın kısa süre içerisinde uygulanabilirliği de kişiler için, uzun bekleme süreleri düşünüldüğünde, önemli bir tercih nedeni. Protez saçlar, genellikle insan saçından üretildiği için yerleştirildiği bölgeye sağladığı uyum sayesinde %100 doğal bir görünüm kazandırmaktadır. Son derece hijyenik ve kolay uygulanabilen protez saçlar, kullanımında sağladığı konforla birlikte, isteğe bağlı olarak daha sonra çıkarılabilmek avantajına da sahiptir. Seyrek ya da tamamen dökülmüş saç yüzeylerinde kullanım sağlayabilir. Bu sayede, kişiler saçın tamamen dökülmesini, ya da kelliğin oluşmasını beklemek zorunda kalmaz. Saçların seyrekliğinden şikayet eden kişiler de rahatlıkla saç protezi kullanabilir. Saçlar, belli sebeplerden dolayı zaman içerisinde seyrekleşebilir hatta tamamen kökleri işlevsiz hale gelerek kellik durumu gösterebilir. Ne sebeple olursa olsun saç dökülmesi yaşayan, kellik durumu olan herkese protez saç uygulaması yapılabilmektedir. Erkekler daha çok protez saç uygulaması için başvursa da protez saç uygulamasına kadınlar ve orta yaş üstü kişiler de rağbet göstermektedir. Bu açıdan protez saç uygulaması için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Saçı seyrekleşmiş ya da tamamen dökülmüş her yaş grubundan kişilere bu uygulama yapılabilmektedir.Hemen Bilgi Al!

Formu doldurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.