Protez Saç ile İlgili Sorular

Protez Saç ile İlgili Sorular

Protez Saç ile İlgili Sorular

Protez Saç;
Uzmanlar tarafından ölçülendirilen ve kendi saç örneğinden gelişmiş tekniklerle üretilen, %100 gerçek saç ve kişinin cildi ile uyumlu protezdir. Özel sabitleyici bir jelle saçsız veya seyrek saçlı bölgeye yerleştirilerek şekil verilir.

Protez Saç Belli Olur mu?

Protez saç, doğru uygulandığı takdirde kullanıcılarına, saç yapısı, renk uyumu ve gerçekten saç derisinden çıkan görüntüsüyle, kusursuz bir doğallık sunar.

Protez Saç Sabit midir, Sudan Etkilenir mi?

Protez saç sudan olumsuz yönde etkilenmez. Özel bir medikal solüsyonla başta sabit hale getirilen saç protezi, günlük hayatınızda alışık olduğunuz yüzme, duş alma, spor yapma, fön çekme gibi her türlü aktiviteyi hiçbir kısıtlama olmaksızın devam ettirebilmenize olanak sağlar.

Protez Saç Kullanımı Kolay mıdır?

Protez saç kullanmak oldukça kolaydır. Canlı saça ne yapılması gerekiyorsa protez saça da o yapılmalıdır. Protez saç kullanımında en önemli husus hijyendir. Kişisel temizliğinize ve bakım periyotlarına gerekli özeni göstermelisiniz.

Protez Saç Her Türlü Saç Kaybı için Uygun mudur?

Protez saç uygulaması, geçici veya kalıcı her türlü saç kaybına uygun bir yöntemdir. Saçların seyrek oluşu veya hiç olmaması uygulanabilirlik açısından bir farklılık yaratmaz. Protez saç cinsiyet gözetmeksizin, boy, dalga, renk, incelik veya kalınlık yapısına uygun olarak üretilmektedir.

Protez Saç, Hiç Saçı Olmayan Bireylere de Uygulanabilir mi?

Protez saç, kadın-erkek, genç-yaşlı, her hangi bir nedenle saçlarının tamamını kaybetmiş, ya da hiç saçı olmayan kişiler için de uygulanabilir. Doğallığı ve kullanım kolaylığıyla, son derece başarılı ve çok tercih edilen bir yöntemdir. Hiç saçı olmayanların bile, gerçek saç doğallıyla kendilerini çok daha mutlu hissetmelerine katkı sağlamaktadır.

Protez Saç Kemoterapi Tedavisi Gören ve Geçici Saç Kaybı Yaşayanlara Uygulanır mı? 

Elbette uygulanabilir. Kemoterapi tedavileri, yaşanması zor süreçlerdir. Tedavide, ilaçların gösterdiği yan etkiler sebebiyle, saçlar çok kısa bir sürede kaybedilebilir. Bu hızlı saç kaybı, çoğu hastayı mutsuz ve huzursuz eder. Protez saç, kemoterapi tedavilerinde, istenmesi halinde saç kaybı öncesinde de uygulanabilir. Tedavi sürecinin saçlı geçirilerek , moral-motivasyon açısından daha sağlıklı hissedilmesini kolaylaştırır ve hastaların tedavi boyunca normal bir hayat sürdürebilmelerine önemli bir katkı sağlar.

Protez Saça Karar Verdikten Sonra Süreç Nasıl İşler?

Karar aşaması sonrasında ilk olarak, kişide saç kaybı oluşan kısmın ölçüsü alınıp, kalıbı çıkartılır. Kişinin istediği yoğunluk ve uzunluk gibi konularda anlaşıldıktan sonra, saçın çıkış yönleri kalıp üzerine işaretlenir. Kişinin kendi saçından çok küçük bir numune alınıp kalıba eklenir. Bütün bu işlemlerden sonra üretim süreci başlar. Üretim yurtdışında gerçekleştiğinden minimum 4-6 haftalık bekleme süresi bulunmaktadır. Eğer kişinin kendi saçları yeterince uzun değilse, uygulama gününe kadar saçlarını kestirmemesi tavsiye edilir.

Protez Saçın Bakım Periyotları Nasıldır?

Protez saçın bakım zaman aralıkları, kişilerin, kişisel bakım alışkanlıklarına, cilt yapılarına, yaşadıkları yerin iklim özelliklerine ve sosyal faaliyetlerinin niteliğine bağlı olarak değişebilir. Dolayısıyla bakım periyotları için standart bir süre belirtmek yerine, 3-4 hafta arası bir süre tanımlaması daha doğru olacaktır

Protez Saç Bakımını Kendim Yapabilir miyim?

Protez saçın bakımı dilerseniz siz de kolayca kendi evinizde yapabilirsiniz. Protez saç bakımı yapabilmek için, ne saç uzmanlığı eğitimine, ne kuaförlük bilgisine, ne de bu bağlamda özel bir yeteneğe sahip olunması gerekmektedir. 

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır? 

Protez Saç ünitesinin ömrü yaklaşık 20 aydır. Yine de esas olarak saçın ömrü, saçın yapısı nasıl ve -ne şekilde kullanıldığı belirler. İtinalı ve hijyenik kullanım saçın ömrünü uzatabildiği gibi tersi kullanım alışkanları aynı ölçüde kısaltabilir.

Cerrahi Müdahale Var mıdır? Ağrı Sızı Var mıdır? İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Herhangi bir cerrahi müdahale içermeyen uygulama yöntemi olduğu için iyileşme süresi, ağrı, sızlama gibi sorunlar söz konusu değildir.

Hemen Bilgi Al!

Formu doldurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.