Protez Saçın Uygulama Aşamaları

Protez Saçın Uygulama Aşamaları

Protez Saçın Uygulama Aşamaları

Protez Saç Uygulaması Üç temel aşamada (Ölçülendirme-Yerleştirme-Tasarım) tamamlanan, ortalama 8 ila 12 haftalık bir süreçtir.

1-Protez Saç Ölçülendirme

Protez Saç Uygulamasının İlk ve en önemli aşamasıdır. Ölçülendirmenin sağlıklı ve doğru yapılması, sonraki aşamalarda da başarılı bir uygulamanın zeminini oluşturacaktır. Öncelikle baş’ın Saçsız ve Seyrek saçlı bölgelerinin tespiti yapılır. Kafa yapısı doğru tanımlandıktan sonra, yüz hatlarına en uygun alın çizgisi ile birlikte Saçsız bölgenin çizimi yapılarak bu bölgenin kalıbı çıkartılır. Özenle çıkartılmış olan saç kalıbının üzerine saçın çıkış yönleri işaretlenerek, kişinin canlı saç örneğinden küçük bir numune sabitlenir. Protez saç imalatı için özel hazırlanmış Form üzerine Saç özellikleri ve örneği kayıt edildikten sonra artık üretim için kargonun yurtdışına gönderilmesi işlemine hazır hale gelmiş olur.


2-Protez Saç Yerleştirme

Protez Saç uygulamasının ikinci aşamasıdır. Bu aşamada Saç Protezi, önceden ölçülendirilmiş ve kalıbı çıkartılmış saçsız bölgeyi içine alacak şekilde başa uygulanır. Uzmanlık ve Deneyimin belirleyici olduğu, yerleştirme aşamasının, başarılı olması, Ölçülendirme’nin, doğru yapılmış olmasının yanı sıra, kişinin saçının yapısal özelliklerinin (Renk, Kalınlık, Uzunluk, Dalga boyu gibi) doğru tanımlanmasına, ayrıca yoğunluk/seyreklik durumuna ve renk geçişlerindeki (Siyahlık/Beyazlık) uyumunun iyi belirlenmesine bağlıdır. 

 3-Protez Saç Tasarım

Protez Saç Uygulamasının Son ve nihai aşamasıdır. Bu son aşamada kişinin isteğine ve en önemlisi yüzüne uygun saç kesimi ile birlikte arzu edilen görüntüye kavuşulup yeniden öz güven yakalanmış olur. Yeter ki önceki aşamalar doğru ve uzman ellerde şekillenmiş olsun. İster kısa ister uzun, her türlü taranabilecek ve şekillendirilebilecek saçlara sahip olmak mümkün. Saç Protezi kullanıcılarının dikkat etmeleri gereken husus tüm bu aşamaların işinde eğitimli, tecrübeli ve bilinçli eller tarafından yapılmış olmasıdır. Aksi halde estetik olarak hiç de tatmin edici olmayan bir görünüme yol açabilir.

 

Hemen Bilgi Al!

Formu doldurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.