Protez Saçın Uygulama Aşamaları

Protez Saçın Uygulama Aşamaları

Protez Saçın Uygulama Aşamaları

Protez Saçın Uygulama Aşamaları:

Protez saç uygulaması üç aşamalı bir işlemdir.

• Saç analizi / Ölçülendirme / Kalıp alma

• Üretim / İmalat

• Uygulama ve bakım periyotları

Saç Analizi / Ölçülendirme / Kalıp Alma;

Bu aşama Protez saç uygulamasının ilk aşaması olup,kişinin sağlıklı saçları üzerinden ve cilt yapısı göz önüne alınarak genel bir analiz yapıldıktansonra, kişide saç kaybı yaşanmış bölgenin, bire bir tam ölçüleriyle belirlenip kalıbınınçıkartılmasıyla tamamlanır.

Üretim;

Protez saç uygulamasının en önemli ve en hassas aşamasıdır. Yaklaşık olarak 2 – 2,5 aygibi bir zaman dilimini kapsar. (Ancak bazı durumlarda, önceden üretilmiş stok üniteler kullanarak,mümkün olan en uygun üniteyle, aynı gün uygulama da yapabiliyor)Kalıp aşaması tamamlandıktan sonra, Protez saç ünitesinin olması gereken tüm özellikleri (Saçstili, tipi, rengi, varsa renk geçişleri, siyahlık beyazlık ve bunun oranı, yine varsa dalgası ve dalga boyu,kullanılması gereken altyapı vs. vs.) bir üretim formuna yazılır.Saç kalıbı, sipariş formu ile üretim için fabrikaya postalanır ve Protez saçın üretim süreci başlar.

Uygulama;

Protez saç uygulamasının son aşamasıdır. İstenilen özelliklerdeki ünite, saçsızbölgeye sabitlendikten sonra, kişinin arzusuna bağlı olarak istenilen tarz ve stilde hazırlanır.Uygulamadan sonra yapılması gereken tek şey, Protez saçın periyodik bakımlarına özengöstermektir.

Hemen Bilgi Al!

Formu doldurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.