3D SAÇ DÖVMESİ / SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR ?

3D SAÇ DÖVMESİ / SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR ?

3D SAÇ DÖVMESİ / SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR ?


3d (boyutlu) saç simülasyonu,

Bir diğer adıyla saç dövmesi, son dönemlerde sıklıkla karşılaşılaştığımız, artık hayatımız da  daha fazla alan kaplamaya başlayan yeni bir kavram. Teknik olarak dövmeye benzerliği nedeni ile saç dövmesi olarak da bilinen bu yöntem aslında cerrahi olmayan bir saçlandırma yöntemidir. Saçlandırma yöntemi diyoruz ancak diğer saçlandırma yöntemlerinden ne protez saç’a ne de saç ekimine alternatif olmaktan çok tamamlayıcı bir yöntem olarak kullanıldığı takdirde çok daha başarılı sonuçlar veren özel bir deri altı boyama tekniğidir aslında . İşte saç simülasyonuna, saç dövmesi deniyor olmasının nedeni de bu teknik benzerlik . Haliyle teknik olarak çok benzeyen bu iki yöntemin uygulama öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken hususlarında da benzerlik olması kaçınılmazdır.

Sıradan dövme işlemi deri altını boyayarak desen oluşturma prensibine dayanır iken, saç simülasyonunda durum biraz daha farklıdır. Saç simülasyonu 3D (boyutlu) gölgelendirme tekniğiile görüntü elde etme prensibine dayanır. İşlem esnasında amaç, saç derisi üzerinde  follik dediğimiz saç kökünün varmış gibi bir görüntüsünü oluşturmaktır.

Böylelikle oluşturulan üç boyutlu saç kökü efektleri sayesinde dökülmüş ve seyrelmiş bölgede daha yoğun bir saç görünümü elde edilir.

Saç derisinde kök efekti oluşturmak için kullandığınız boya, alet ve iğneler eğer bu iş için özel olarak hazırlanmış Saç Simülasyonu teçhizatları değilse, doğru sonuç almak pek mümkün olmayacaktır. Ayrıca boya, ekipman, teçhizat dışında uygulamayı yapan kişilerinde alanında deneyimli, uzman ve eğitimli olması gerekir. Her ne kadar dövme tekniğine benzese de 3 boyutlu görsel oluşturabilmek ve gerçek saç kökü efekti vermek ve deneyim ve eğitim gereken özel bir iştir.

  • Herşeyden önce saç simülasyonu yaptıracağınız ortamın sterilizasyonu, bir ameliyathane sterilizasyonunda olmalıdır.
  • Tipik dövme cihazlarıyla değil Saç simülasyonu için özel olarak geliştirilmiş, kıl tekniğine uygun olan cihazlarla yapılmalıdır.
  • Yine saç simülasyonu için özel üretilmiş tek kullanımlık özel steril iğneler kullanılmalıdır.
  • Not: Simülasyon işlemi öncesi uygulamanın yapılacağı bölgede hassas ciltler için bölgenin anestezik bir krem ile uyuşturulması ağrı hissini minimuma indirecektir.
  • İşlem esnasında kişi herhangi bir ağrı hissetmeyeceği gibi kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir tv izleyebilir.

 


 

Hemen Bilgi Al!

Formu doldurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.