Saç Simülasyonunda Merak Edilenler

Saç Simülasyonunda Merak Edilenler

Saç Simülasyonunda Merak Edilenler

Saç Simülasyonu Cerrahi Bir Yöntem midir?

Saç Pigmentasyonu, Saç Dövmesi, Saç Simülasyonu Hayır, bu uygulamada hiçbir cerrahi yöntem uygulanmamaktadır. Saç simülasyonu esas olarak kadınların kaşlarına yaptırdıkları kalıcı Makyaj’a ya da kalıcı dövmeye benzer bir uygulamadır. Saç dövmesi de deniliyor olması da bu nedenledir. Ancak kullanılan yöntem, cihaz ve boyalar saç simülasyonuna özel ve farklıdır. Saç Simülasyonu uygulaması sonrasında kalıcı ve kesin çözüm sunulmaktadır.

Saç Simülasyonu, Saç Ekimine Alternatif Bir Yöntem midir?

Saç Pigmentasyonu, Saç Dövmesi, Saç SimülasyonuSaç simülasyonu ya da saç gölgelendirme işlemi saç ekimine alternatif olmaktan daha çok birbirini tamamlayıcı olabilecek iki farklı uygulamadır. Örneğin saç ekimi sonrası arzu edilen yoğunlukta ekim yapılmadığından ya da kişinin saç miktarının yetersiz olması nedeniyle seyrek ekim yapılmasından kaynaklanan ara boşlukların saç gölgelendirme tekniği ile kapatılmasında son derece başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

Saç Simülasyonu Ağrılı Bir İşlem midir?

Saç Pigmentasyonu, Saç Dövmesi, Saç SimülasyonuSaç simülasyonu işlemi esnasında kişi, ‘’Scalp’’ derisinin hassasiyetine bağlı olarak hafif bir miktar ağrı hissedebilir. Ayrıca ağrı eşiği kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Saç simülasyonu işlemi yapılmadan önce bu işi için özel üretilmiş lokal anestezi kremleriyle ‘’Scalp’’ derisi uyuşturulur. Böylelikle ağrı eşiği düşük de olsa kişinin hissedeceği ağrının en alt seviyeye çekilmesi sağlanır.Saç Simülasyonunda Kullanılan Boyalar Dövme Boyası mıdır?

Saç Pigmentasyonu,Saç Dövmesi, Saç Simülasyonu Kullanılan boyalar kesinlikle dövme boyası değildir. Bu işlemin Saç Dövmesi olarak da isimlendiriliyor olası, akla bu tip soruları getiriyor haliyle. Bu boyalar saç simülasyonu işlemi için özel üretilen boyalardır. Su bazlı %100 organik renk değişimi olmayan ve Saç gölgelendirme işlemi için özel üretilmiş boyalardır. Dövme boyaları bilindiği gibi zaman içerinde Siyahtan Maviye ve Griye doğru renk değiştirirler. Saç simülasyonu boyalarında zaman içinde renk değişimi olmaz.

Saç Simülasyonu Yaptırdıktan Sonra Tekrar Saç Ekimi Yapılabilir mi?

Saç Pigmentasyonu, Saç Dövmesi, Saç SimülasyonuTabi ki yapılabilir. Ne Saç Simülasyonu yapılmış olması, saç ekimine, ne de saç ekimi yapılmış olması Saç simülasyonuna engel değildir. Ayrıca saç simülasyon işlemi ekim yapılmış saçların dökülmesine neden olmaz. Saç simülasyonu ya da saç gölgelendirmesi; saç ekiminden beklediği sonucu alamayan bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Saç simülasyonu ile saç ekimiyle elde edilen görünüm netleştirilip daha da güçlendirilmektedir. Saç ekimi maliyetli ve uzun bir süreç olduğu için; saç simülasyonu uygulama ve sonuç alma yönünde daha hızlıdır. Saç simülasyonu ile geriye doğru yapılan işlemin görünümü sağlamlaştırılır.

Saç Simülasyonu İşlemi Sonrasında Aynı Gün Banyo Olabilir miyim?

Saç simülasyonu işleminden sonra, boyanın daha net nüfus etmesi için ilk 2-3 gün kimyasal şampuan kullanmadan Ilık bir su ile banyo yapmanızda ya da yıkanmanızda bir sakınca yoktur.

Saç Simülasyonu Yaptıran Bir Kişi İşlem Sonrası Nelere Dikkat Etmelidir?

Saç Pigmentasyonu, Saç Dövmesi, Saç Simülasyonuİlk 24 saat su ile temas ettirmemekte fayda var. Saç simülasyonu işlemi sonrasında önerilen bir şampuanla yıkanmasında sakınca yoktur. Seanslar bitinceye kadar bu şampuanın kullanılmasında yarar var. Saç simülasyonu uygulamasından sonra 4 hafta boyunca güneş ışıklarına direkt maruz kalmak veya solaryuma girmek tavsiye edilmez. Güneş altında kalınması zorunluluğu halinde mutlaka şapka takılması önerilir. 

Hemen Bilgi Al!

Formu doldurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.