Kimler Saç Simülasyonu Yaptırmalıdır.

Kimler Saç Simülasyonu Yaptırmalıdır.

Kimler Saç Simülasyonu Yaptırmalıdır

 

Saç simülasyonu, dövmenin bir çeşiti gibi düşünülebilir. Saç simülasyonun kendisine özgü yöntemi vardır ve kişinin saç modeli ve yönü tespit edilerek saç kökü efekti verilerek yapılır. Her kişiye özel iğne uçları ile işlem yapılmaktadır. Kişinin saçının rengine göre saç simülasyonunun rengide değişiklik göstermektedir. Örnek verecek olursak bir kişi sarışın ise ona uygun %100 medikal boya ve renk tonu seçilmektedir. Tüm İşlemler tamamlandıktan sonra kişi seyrek olan bölgelerini daha doğal ve yoğun görünüme kavuşturmuş olacaktır. Yapılacak olan alan farketmeksizin saç derisinin her bölgesine uygulanabilmektedir.

 

Neden Saç Simülasyonu Yaptırmalısınız?

 

Birçoğumuzun yaşadığı veya çevremizde sıkça rastladığımız bir durum olan saç dökülmesi saçların bazı bölgelerinde seyrekliğe ve kellik dediğimiz görünüme yol açar. Gelişen teknoloji ile birlikte kellik ve diğer saç dökülme sorunlarına dair çözümler bulunmaktadır.  Bu yöntemlerin en çok kullanılarından olan protez saç uygulamaları kişiye acı hissi vermeden saçlandırır. Bir diğer yöntem olan Saç simülasyonu ise saçlandırma yapmadan saçın yoğun görünmesini, o bölgede de saç kökü varmış gibi görünmesini sağlamaktadır. Yapılacak olan bu işlemler ile kişi kendini daha iyi hisseder ve saçlarından duymuş olduğu rahatsızlık hissinin önüne geçmiş olacaktır. Yukarıda sadece dökülme olan veya kel olan alana yapılıyor sanılmasın, çünkü saç simülasyonu veya protez saç uygulaması yaraların olduğu bölgeyi kapama amaçlı veya kamufle etme isteği gibi sebeplerle de rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Peki yara varken cildim zarar görür mü bu uygulamalar sonucu diyecek olursanız, hayır cildiniz herhangi bir zarara uğramaz. Bunun dışında çalışmalarımız da kullandığımız malzemelerin hepsi FDA Onaylı olup, Sağlığa %100 uyumlu malzemelerdir.

Saç Ekimi Yaptırdım, İstediğim Gibi Tutmadı Ne yapabilirim ?

Saç ekimi sonucu istediğiniz sonucu alamamış olmanız çok muhtemel bir durumdur. Kişinin hayalindeki yoğunluk veya dolgunluk ile reel de olan görünüm uyuşmamaktadır. Bu durumda bize gelen hastalarımızın/ kullanıcılarımızın çoğu saç simülasyonunu tercih etmektedir.

Peki Neden Saç Simülasyonunu Tercih Ediyorlar ?

Saç ekimi sonrasında yoğun görünümü sağlama amaçlı bu uygulama tercih edilmektedir. Hem doğal hemde güzel bir görünüm sağlaması, kısa sürede uygulanabilir olması kullanıcıları cezbetmektedir.

 

Saç Simülasyonu Fiyatı

Saç simülasyonu fiyatları merkezlere ve şehirlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun ana sebebi ise, Uzman tecrübesi, Yapacak olan merkezin hijyenik olması, kişiye özel malzemelerin kullanılması ve kullanılacak olan malzemelerin %100 organik olması gerekir. Tüm bu saydığımız sebepler fiyat farklılıklarının başlıca sebeplerini oluşturmaktadır. Yinede saç ekimi gibi cerrahi uygulamalara nazaran daha uygun fiyatlı bir yöntemdir.


Hemen Bilgi Al!

Formu doldurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.