HİÇ GÖRÜNMEYEN PROTEZ SAÇ ALT YAPISI VAR MI?

 Saçlandırma sistemlerinin günbegün gelişmesi ile birlikte, protez saçlarda bu gelişen ve değişen teknolojiden nasibini alıyor haliyle. Artık daha doğal görünümlü, daha parlak, hatta farklı ışıklarda ve farklı açılarda dahi gözle görünmeyen bir protez saça sahip olmak mümkün.  

Bantsız, Şeffaf Protez Saç Sistemi  

Bu sistemi görünmez kılan gerek alt yapısı gerek kullanılan düğüm teknikleridir. Tabi bunların yanında saç kalitesini de göz ardı ermemek gerek. Bu sistem, protez saç uygulamasındaki ilk önceliği doğallık olanlar için doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca bu sistem ile alakalı bilmeniz gereken avantaj ve dezavantajları da şu şekilde sıralayabiliriz.  

 

1- Bantsız Sistemdir 

Az öncede bahsetmiş olduğumuz gibi bantsız bir sisteme sahiptir. Çok ince ve deri görünümlü şeffaf bir alt yapısı vardır. Diğer protez saç düğümlerine göre daha hassas ve daha ince bir düğüm tekniği kullanılmıştır.  

 

2- Filesizdir 

Bu sistemde gözenekler olmasına rağmen alt yapı file değil, şeffaf bir poliüretan malzemedir. Bu özellik alt yapının çıplak gözle fark edilmemesini sağlar. Yine diğer sistemlerdeki gibi hava geçirme özelliğine sahiptir.  

 

3- %100 Doğal Görünümlüdür 

Alt yapısının şeffaf olması ve sabitlemek için bant kullanılmıyor olması sebebi ile cildinizden ayırt edilemeyecek, dokunulduğunda dahi hissedilmeyecektir. 

 

4- Daha Kısa Ömürlüdür 

Bu sistemin doğallığının verdiği avantajının yanında bir de dezavantajı vardır. Normal kullanacağınız fileli bir alt yapıya sahip protez saçın ortalama ömrü 1 - 1,5 yıl kadarken, bantsız ve düğümleri daha hassas olan bu sistemin ortalama ömrü 3-4 ay kadardır.  

 

5- Bakımları Daha Özenli ve Kısa Süreli Olmalıdır 

 

Doğal görünümünün yanı sıra, bantsız sistemin bakımı da daha hassas ve daha kısa aralıklarla yapılmalıdır. Özellikle bantsız bir alt yapı kullanılıyor olması sebebi ile ortalama bakım süresi 1-2 hafta arasındadır.  

*Bakım süreleri kullanıcının cilt yapısına ve sosyal çevresinin fiziki koşullarına göre değişkenlik gösterir. (Terleme, yağlanma vs. / Sıcaklık, tozlu ortamda bulunma vs. gibi durumlardan kaynaklı)  

 

Saçın sabitlendiği taban tamamen nefes alabilir, güçlü bir yapışma sağlayan ince opak ve deri görünümlüdür. Dışarıdan görünür olmadığı gibi dokunuşla da algılanmaz ve kafanızda hissedilmez.  

*Bu protez saçların alt yapısının temizlenmesi de oldukça kolaydır. Bant yapısı olmadığı için, Ilık su ve bakım malzemeleriniz yardımı ile ovalayarak yapabilirsiniz.  

 

Son Olarak;  

Bantsız Protez Saç Sistemi herkese uygun değildir!  

  • Kusursuz, her konuda şık görünüme sahip olmak isteyenler için uygunken, 

  • Yüksek yoğunluklu, dayanıklı, uzun ömürlü protez saç isteyenler için çok da uygun olmamaktadır.  

  • Deforme olmaya daha müsait bir alt yapıları vardır. Oldukça hassastır. Bu sebeple yedek kullanım bu saçlarda oldukça önemlidir.  

 

Sizde size en uygun protez saç modelleri için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.