Evde Saç Simülasyonu Yapılır mı?

Bu soruya sağlıklı bir cevap bulmanın yolu, Saç Simülasyonunun ne olduğu hakkında doğru bilgilere sahip olmaktan geçer. Çünkü birçok kişi, bu işlemin bir saçlandırma yöntemi olduğunu düşünüyor. Oysaki durum pek de öyle değil…

Peki öyleyse; Saç Simülasyonu Nedir?

Saç simülasyonu, kısaca, saçların daha yoğun ve güzel görünebilmesi ve seyrelmiş saçlar arasından, saç derisinin kamufle edilebilmesi için, saç derisine, özel boyalar yardımıyla ve dövme tekniği kullanılarak, saç kökü efekti uygulanması olarak tanımlanabilir.

Saç simülasyonunun uygulanma süreci boyunca son teknoloji cihazlar kullanılmaktadır. Genellikle saçlarda seyrekliğin bol olduğu bölgelere yapılan saç simülasyonu, her sebepten kaynaklanan saç seyrekliği problemine çözüm olanağı sunmaktadır. 

Saç simülasyonunun bir diğer ismi de saç gölgeleme yöntemidir. Saça 3D yöntem ile gölgelendirme yapılır ve yapılan bu saç kökü çizimleri sayesinde ortaya son derece yoğun görünen bir saç görüntüsü çıkmaktadır.

Sıklıkla sorulan sorulardan bazıları, gerçek saç mı olacak, kıl çıkacak mı? Saçlarım uzayacak mı? gibi sorulardır.

Bilinmelidir ki; Saç simülasyonu sonrasında gerçek saçlara kavuşmak gibi bir durum söz konusu değildir. Saç simülasyonu bir saç ekimi ya da, herhangi bir saçlandırma yöntemi değildir. Ancak işlem sonrasında seyreklik görünemeyeceği için, saçlar oldukça gür ve sağlıklı görünebilirler. Saç simülasyonu işlemi ortalama olarak 2 ile 4 yıl kullanılabilmektedir. Sonrasında bir yenilenme yapılması gerekir. Bu süre kişinin saç ve cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Peki Evde Saç Simülasyonu Yapmak Mümkün müdür?

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz bir diğer soruda Evde Saç Simülasyonu Yapabilir miyimdir.

Maalesef Hayır!

Çünkü;

Saç Simülasyonu esasen dövme tekniği kullanılarak yapılan bir işlemdir, dolayısıyla, bilgi ve deneyim gerektirir. Kişi esasen, dövme yapmayı biliyor olsa, kendi kendine dövme yapabilir gibi düşünülse de söz konusu bölge kafa ve saç araları olduğu için, kişinin kendi kendine Saç Simülasyonu uygulaması yapması pek de mümkün değildir.

Saç Simülasyonunda, Kişiye Özel Kalınlıkta Saç Simülasyonu için özel olarak üretilmiş İğneler ve Simülasyon boyaları kullanılmalıdır ve cildin belirli katmanına kadar temas etmelidir. Aksi taktirdeyapılan uygulamalar, istenilen sonucu vermeyecektir.

Saç Simülasyonu çok hafif de olsa Ağrılı Bir İşlemdir bu sebeple ona özel olarak anestezik krem veya iğneler kullanılmaktadır.

Saç Simülasyonunda Kullanılan Boyalar Tamamen Organik ve İnsan Sağlığına Zararı Olmayan ve de dövme boyaları gibi zamanla rengini kaybetmeyen özel üretilmiş simülasyon boyaları olmalıdır.

Tüm bunlara ek olarak, saç simülasyonu işlemi kalıcılık süresi uzun olduğu için, en ufak yanlış bir işlemde yapay bir görüntü oluşturarak gölgelendirme işleminden uzak duracaktır.

Saç Sorunlarınız İçin Protez Saç Yöntemini de Deneyebilirsiniz, Üstelik Protez Saç Bakımınızı Evde Kendinizde Yapabilirsiniz.

Sizde Uzmanlarımızdan Daha Detaylı Bilgi Almak İçin, 0533 063 1907 Numaralı Telefondan Ulaşım ile İletişime Geçebilirsiniz …