Yüzünüze En Uygun Protez Saç Modelini Birlikte Belirleyelim

Saç Protezi uygulamaları esnasında, uygulamanın doğal görünüme sahip olabilmesi için, dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri de (cinsiyeti, yaşı, saç kaybı yaşadığı alanın boyutu ve şekli, olması gereken saç yoğunluğu vs.vs dışında) kullanıcının, sahip olduğu yüz hatları ile %100 uyumlu bir Protez Saç ünitesinin tasarlanmasıdır.

  • Çünkü, kullanıcının yüz hatlarına uygun tasarlanmış Protez Saç modelleri;
  • Yüzünüzde arka planda kalmasını istediğiniz noktaların gizlenmesine,
  • Daha çekici ve ön planda olmasını isteyeceğiniz noktaların öne çıkmasına,
  • Doğal görünümlü bir alın çizgisi hattına,
  • %100 doğal bir saç salınımına, sahip olmanıza ve sizi daha çekici göstermekle birlikte, yeni saçınız ve yüzünüzle ilgili uyumun doğallığına gereken katlıyı sağlayacaktır.

Peki;

Yüz Hatlarınıza en uygun Protez Saç modeli nasıl belirlenir..?

Hangi yüz şekli, nasıl bir model tercih etmelidir..?

 

Yüzünüz Dikdörtgen Hatlara Sahipse;

Dikdörtgen yüz hatlarının en temel özelliği, uzun bir alın ve uzun bir çeneye sahip olması sebebi ile, yüzün ince görünümüdür. Dikdörtgen bir yüzde en ideal tarz saçınızın yanlarının orta uzunlukta olmasıdır. Uzun bir yüz etkisi istemiyorsanız yanlarda çok kısa saç kesiminden kaçınmak önemlidir. Uyum sağladığını düşünüyorsanız orta uzunlukta veya uzun saç tercih edebilirsiniz.

Yüzünüz Kare Hatlara Sahipse;

Kare yüz, özellikle çene ve elmacık kemiklerinin keskin hatlarıyla karakterize edilen en eski yüz tipi olarak tanımlanır. Bundan dolayıdır ki fazla gösterişli saç kesimlerine pek uygun değildir. Genellikle yüzün erkeksi yapısını öne çıkartan kısa saç stillerini tavsiye ederiz. Kısa saç stillerinden hoşlanmıyorsanız orta uzunlukta bir stil tercih etmenizi öneririz.

Yüzünüz Yuvarlak Hatlara Sahipse;

Yuvarlak yüz, stil olarak genellikle dikdörtgen yüzün tam tersidir. Net olan herhangi bir belirgin hatta sahip olmadığı için yanları çok kısa, üst ve ön kısımları orta uzunlukta tercih edebilirsiniz. Eğer isterseniz alın kısmını örten bir saç stili de tercih edebilirsiniz ancak uzun olmalıdır.

Yüzünüz Üçgen Hatlara Sahipse;

Üçgen yüz, kendisini tanımlayan, uzun ve köşeli çenesi sayesinde, saç stili skalasında oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Öyle ki en iddialı ve en havalı saç stillerinden tutun en zarif ya da en hacimli saç stillerine kadar seçim yapabilirsiniz.

Elmas tipte Yüz Hatlarına Sahipseniz;

Elmas tip yüz şekli, dengeli ve orantılı yapısı sayesinde saç stili seçiminize sınırsız bir özgürlük sağlar. Elmas yüz uzunluğu ve genişliğindeki muazzam orantısıyla birçokları için mükemmel olarak tanımlanır. Eğer havalı olmak istiyorsanız uzun ve dalgalı saç seçimi yapmaya çalışabilirsiniz. Yüzünüzü ön plana çıkartmak istiyorsanız kısa ve zarif bir saç kesimi de kullanabilirsiniz.

Oval Tipte Yüz Hatlarına Sahipseniz;

Özellikle Protez saç kullanan oval yüzlü erkeklere saç stili tavsiye etmek sanki biraz kabalık olacaktır. Oval yüz şekline sahip erkeklerin saç stili belirlerken yüz şekillerinden çok kişisel tarzları en temel unsur olacaktır. Çünkü Oval yüz çok belirgin hatları olmayan düzgün bir şekle sahiptir. Bu nedenle ruhunuzu yansıtan ve sizi mutlu eden her türlü saç stilini deneyebilirsiniz.

 

Sonuç olarak; Merkezimizde Protez Saç uygulamaları esnasında, uzmanlarımız tarafından yaptırmak istediğiniz her model ve renk saç için, hem sizin hayalinizdeki saç modelleri baz alınır hem de sahip olduğunuz yüz hatlarının biçimi de dikkate alınarak, sizin için olması gereken en uygun ve en doğal görünümlü Protez Saç stili nedir? buna birlikte karar verilir.