2. El Protez Saç Olur mu?

2. el protez saç kullanımına ilişkin soruya, doğru cevap verebilmek için, öncelikle Protez Saç Nedir?sorusunu doğrucevaplamak, Protez Saç konusuna tüm detaylarıyla hâkim olmak gerekir. 

Öncelikle Protez Saç uygulamasının, istenilen sonucu verebilmesi için, kişiye özel olarak tasarlanıp hazırlanması gerekir. Bunun için de kişinin saç kaybı yaşadığı bölgenin, (halk arasında kelleşmiş dediğimiz bölge)kendi saçlarının tüm teknik detaylarıyla birlikte (saç teli kalınlığı, saçın çıkış yönü, bölgesel özellikleri, renk geçişleri, siyahlık/beyazlık oranı, yoğunluğu, dalga boyu, alın çizgisi vs. vs. vs.)  incelenerek ve tasarlanarak, kişinin istediği modelde hazırlandıktan sonra, saç kaybı yaşanan bölgeye uygulanmış olması gerekir.

Ayrıca Protez Saçın bir kullanım ömrü vardır ve bu da kullanılmış protez saçın zamana bağlı olarak yıpranacak olması anlamına gelir.

Peki Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Protez saçın ömrü; kullanıcının kişisel bakım alışkanlıklarına, (Sürekli olarak çok sıcak bir ortamda bulunma, yüksek derecede sıcağa maruz kalma, saçı yıpratacak kimyasal işlemlerin uygulanması, doğru alt yapı seçiminin yapılmamış olması gibi sebepler buna örnek olarak gösterilebilir) Protez saçının periyodik bakımlarına göstereceği özene ve çalıştığı ya da yaşadığı ortamın fiziki koşullarına bağlı olmak koşuluyla, ortalama olarak 1 ile 2 yıl arasındadır. Tabi bu ömür süresi, yedekli kullanıma göre değişkenlik gösterebilir. Sonuç olarak doğru kullanım ve doğru alt yapı seçimi ile bir protez saçın ömrünü ortalama 1 ila 1,5 yıl kadar düşünebilirsiniz.

Peki; Protez saçın ömrünü tamamladığını nasıl anlıyoruz.?

Öncelikle Protez saç, ömrünü tamamlamaya yakın, bazı belirtiler gösterir. Bu belirtiler genellikle, altyapıda yıpranma, saçlarda matlık, lokal dökülmeler ve saçın çıkış yönlerine ilişkin form kaybı gibi, doğal görünüme direkt yansıyan etkiler olduğundan kolayca hissedebilirsiniz.

Yani protez saçınız bir anda yok olmaz! Zamanla size uyarılarını verir sizde bu uyarılar karşısında en doğru işlemleri yaparak protez saçınızın ömrünü bir süre de olsa uzatabilirsiniz.

  • Dökülen protez saçınız için saç ekim işlemi mümkündür.
  • Yıpranmalar alt yapısında olmadığı sürece çoğunlukla telafisi mümkündür.

 

2.EL Protez Saç Kullanımı.!!

Genellikle ekonomik sebepler, bazen de olağanüstü geçici özel durumlar nedeniyle, 2. El protez saçlara yönelmek isteyebilirsiniz. Ancak biz ‘’HAİR HOTEL PROTEZ SAÇ MERKEZİ’’ olarak, 2.el Protez saç kullanımını pek tavsiye etmiyoruz.

Şimdi sizlere 2. El protez saçı kullanmanız durumunda, karşılaşmanız muhtemel durumların neler olabileceğini, mümkün olduğunca açık bir dille anlatmaya özen göstereceğiz.

Her şeyden önce; bir başkası tarafından daha önce kullanılmış (2.el) ya da kullanım ömrünü neredeyse tamamlamış olan bir protez saç ünitesi, yukarıda da belirttiğimiz nedenlerden ötürü, zamanla, doğal görünümden ve konfordan uzak bir hal alacaktır.

Ayrıca;

  • Protez saçlar kişiye özel hazırlanmaktadır. Dolayısı ile kalıbınız birebir uysa dahi saçınızın cinsi, incelik kalınlık oranı da birebir aynı olmalıdır.
  • Sağlığa zararlıdır! Çünkü, cildiniz ile birebir temas etmektedir. Sizden önce kullanmış olan kişinin cilt yapısını veya cilt problemlerini bilmiyor olacaksınız.
  • 2. El protez saç risktir. Sıfır almış olduğunuz bir protez saçın ortalama ömrü bellidir. 2.El aldığınız bir protez saçta ise bu durum kesinlikle şans işi olacaktır.
  • 2.El protez saçın bir önceki kullanıcısının yüz ve kafa yapısına uygun şekilde saç kesimi yapılmıştır. Sizin yüz ve kafa yapınıza uyma olasılığı oldukça düşüktür.
  • Peki, Avantajları nelerdir? Sıfır alacağınız protez saça göre daha uygun fiyatlıdır.

Sonuç olarak; eğer niyetiniz sağlığınızı hiçe sayarak kellik bölgenizi kapatmak ise 2. El protez saçı tercih edebilirsiniz.

Bilmeniz gereken ise bu seçimin riskli olacağıdır.

Firmamız hakkında kullanıcı yorumlarımıza aşağıdaki linkten ulaşım sağlayabilirsiniz.

https://hairhotel.com.tr/protez-sac/protez-sac-yorumlari

Daha detaylı bilgi ve fiyat için, 0533 063 1907 numaralı hattımızdan müşteri hizmetleri ekibimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.