Bakım Gerektirmeyen Protez Saç mümkün m?

Bakıma ihtiyaç duymayan Protez Saç var mıdır?

Bu soruya olumlu bir cevap vermek maalesef pek mümkün değil. Çünkü Protez saç üniteleri yapıları gereği periyodik bakımlara ihtiyaç duyan sistemlerdir.

Ne var ki; Sektörün, Teknolojinin ve Dünya’nın değişmesi, gelişmesi ile birlikte daha uzun periyotlarda, kendi imkanlarınızla ve de minimum düzeyde bakım yaparak konforlu ve gösterişli protez saçlara sahip olabilirsiniz. Fakat yine de yukarıda da belirttiğimiz gibi, Protez saç Üniteleri yapıları gereği periyodik olarak bakım yapılmasına ihtiyaç duyarlar.

Çünkü;

  • Protez saçlar kişinin kendi cildinden ve biyolojik yapısından beslenmeyen cansız yapılardır bu nedenle zaman bağlı olarak doğal görünümünü kaybedebilirler, bu durum kozmetik bakımlarla takviye edilmelidir.
  • Cansız olan gerçek insan saçları, yoğun ışığa ve ısıya aşırı maruz kaldıklarında canlı saçlara oranla daha hızlı renk değişimi yaşarlar, eğer yaşanan bir renk değişimi olursa, bu renk değişimi de bakımlar esnasında yeniden düzenlenir.
  • Protez saç ünitesini, saç kaybı yaşanan bölgeye sabitlemek için kullanılan her sabitleyicinin, belli bir tutuculuk süresi vardır ve bu süre bitiminde mutlaka yenilenmesi gerekir.
  • Kullanıcının kendi canlı saçları, bakım periyotları süresince uzamaya devam edeceğinden, uzaması mümkün olmayan Protez saç ünitesi ile oluşması muhtemel senkronun da bakımlar esnasında kuaförlük hizmeti ile düzenlenmesi gerekir. Böylelikle %100 doğal görünüm yeniden sağlanmış olur.

 

Kısacası tüm bu ve daha birçok teknik sebeplerden dolayı, ‘’bakım gerektirmeyen protez saç’’ maalesef mümkün değildir.

En azından şimdilik.

 

Detaylı bilgi ve ücretlendirme için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp – 0533 063 1907