EN İYİ PROTEZ SAÇ SİSTEMİ HANGİSİDİR?

EN İYİ PROTEZ SAÇ SİSTEMİ/UYGULAMASI HANGİSİDİR?

Protez Saç denildiğinde akla ilk gelen ve doğaldır ki en haklı soru; ‘’En iyi Protez Saç sistemi hangisi?’’ ve "En iyi Protez Saç Firmaları" nelerdir? olabiliyor

Peki her geçen gün gelişen, değişen ve gün be gün artan Protez Saç sistemleri karşısında, en sık karşılaştığımız bu soruya verilebilecek tek bir cevap var mı?

Cevap: Bizce ‘’Hayır’’

Tek bir Protez Saç sisteminin herkes için in iyi olması mümkün değildir, çünkü Protez Saç sistemleri ihtiyaca göre değişim ve gelişim gösterirler. Bu nedenle en iyi Protez Saç sistemi, ihtiyaca en doğru cevabı verebilendir. Bu ihtiyaçlar sıralamasındaki en temel unsur, kişinin Protez Saç tercihindeki birincil önceliğinin ne olduğudur.

Protez Saç sistemleri içerisinden en iyisini belirlerken, dikkate alınması gereken birçok teknik unsur var. Bu yazımızda size, genel durum farklarına en uygun ve en iyi seçenekler hakkında yardımcı olmaya çalışacağız.

 

GENEL OLASI DURUMLAR:

 

1. Alın çizgisi ve Ön Kısmı Tamamen Şeffaf / Görünmez Protez Saçlar

2. Periyodik bakımları Kolay olan Sistemler

3. Seyrek Saçlar için Tıraş gerektirmeyen uygulamalar

4. Dayanıklı / Uzun Ömürlü Protez Saçlar

 

1. Alın çizgisi ve Ön Kısmı Tamamen Şeffaf / Görünmez Protez Saçlar

Protez Saçı diğer saçlandırma tekniklerinden ayıran en önemli özelliği, doğal görünümüdür. Eğer %100 doğal görünüm istiyorsanız, özellikle alın çizgisinin yani Protez Saçın ön kısmının ‘’Lace’’ (Dantel) hatta özellikle ‘’Swiss Lace’’ olması tercih edilmelidir. "Skin" diye tabir ettiğimiz altyapılar da oldukça doğal görünmesine karşın, günümüz sistemleri içerisinde, en doğal görünümü sağlayan altyapı, özellikle "Swiss Lace" sistemidir. Protez Saç Sistemleri hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkimize tıklayabilirsiniz.

PROTEZ SAÇ SİSTEMLERİ

2. Periyodik bakımları Kolay olan Sistemler

Özellikle sosyal koşulları gereği, Protez Saçının bakımlarını kendileri yapmak durumunda olan kullanıcıların, tercihlerine yön veren en temel unsur, periyodik bakımların kolaylığıdır. Doğaldır ki bu durumda akla gelen ilk soru "Protez Saçın bakımı kolay mı?"

Bakımlarını kendileri yapmak zorunda olan gerek erkek gerek kadın kullanıcılar için tercih edilmesi gereken en iyi Protezler altyapılarında "Poliüretan" içeren protezlerdir. Poliüreten altyapılar, Full fileli altyapılara göre kısmen daha az hava alır ama, gerek yapıştırıcıların temizlenmesi noktasında, gerekse kısa süreli (özellikle haftalık) bakımlarda hızlı ve kolay bir çözüm sunar.

Kişisel ihtiyaç ve beklentilerinize uygun olarak, gerek tümü kapalı (all-skin) gerekse de sadece kenarları Poliüretan olan modelleri tercih edebilirsiniz.

3. Seyrek Saçlar için Tıraş gerektirmeyen uygulamalar

Henüz kellik oluşmamış bölgeyi tıraşlamak istemeyen ama aynı zamanda da yoğun saçlara sahip olmak isteyen kullanıcılar için en iyi yöntem "Klipsli Protez Saç" sistemi olacaktır. Teknolojik gelişmeler neticesinde, önceleri sadece kadılar için uygulanan bu yöntem, günümüzde erkekler için de rahatlıkla uygulanabilmektedir.

4. Dayanıklı / Uzun Ömürlü Protez Saçlar

Protez Saç uygulamasında tercihiniz eğer daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı olması ise, ihtiyacınız olan sistem, altyapısı, Monofilament, Poliüretan veya Yumuşak Silikon olan ve ‘’Remy Saç’’ ile üretilmiş sistemlerdir. Gerek sağlam ve dayanıklı alt yapıları, gerekse, görece daha kalın ve yoğun saç yapısıyla bu sistemler en dayanıklı ve uzun ömürlü kullanıma sahiptirler.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, herkes için uygulanabilecek tek tip "En iyi Protez Saç" diyebileceğimiz bir sistem yoktur. Ancak doğru belirlendiği takdirde her ihtiyaca, isteğe ve duruma uygun ‘’En iyi Protez Saç’’ bulunabilir.

Eğer kendiniz için en iyi protez saç sisteminin hangisi olduğunu merak ediyor ve de bu konu hakkında bir uzman görüşüne ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Kaynakça : https://newlacecu.com/