Erkekler İçin Protez Saç Modelleri


Saç ünitesinin hazırlık aşamasından önce, kişiye özel kalıbı alınmakta ve ona istinaden bir uygulama yapılmaktadır, Peki biz bu uygulamayı yaparken nelere dikkat ediyoruz ? Saç telinin kalınlığına, yoğunluğu varsa dalga boyu veya beyaz oranına dikkat ediyoruz, Saçlarımız Amerikadaki saç Bankalarından temin edilmekte ve %100 doğal insan saçıdır. Bu sebeple de saçınıza rahatlıkla şekil verebilir, fön çekebilirsiniz . Aktivitelerinize gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz, Spor yaptığımda protez saçıma birşey olur mu diye korkmanıza gerek yok, düzenli bakımlarınızı yaptırdığınız sürece protez saçınız hem uzunlu ömürlü olacaktır hemde doğallığından birşey kaybetmeyecektir. Erkekler için özel saç renklerine dair geniş bir skalamız bulunmaktadır. Merkezimize gelerek, hem renklerini hemde canlı örneklerini görebilmektesiniz. 

 Protez Saç Yönteminin Avantajları 

 Protez saç yöntemi, gerekli analizler ile kişilerin yüz yapısına, ten rengine ve kişinin isteğine göre şekillendirilebilir. Bu açıdan, her cinsiyet grubu için uygun saç protezi üretilebilmektedir. Estetik dokusunun yanı sıra 0 insan saçından üretildiği için oldukça doğal bir görünüm kazanmaktadır. Proteze uygun yapıştırıcı saç jeli kullanıldığı için protez de kayma ya da şekil bozukluğu görülmemektedir. Ayrıca, isteğe bağlı olarak çıkartılıp, yeniden uygun müdahaleler ile takılabilir. Seyrek ya da tamamen dökülmüş saç yüzeylerinde kullanım sağlayabilir. Bu sayede, hastalar saçın dökülmesini beklemek zorunda kalmaz. Saçların seyrekliğinden şikayet eden kişiler de rahatlıkla saç protezini kullanabilir.

 Saç dökülmesine bağlı olarak kişiler de görülen psikolojik durumlar protez saç yardımı ile giderilmekte ve kişilere öz güven kazandırılmaktadır. Herhangi bir cerrahi operasyona dayanmayan saç protezleri, kısa süre içerisinde uygulanabildiği için kişiler beklemek zorunda kalmaz. Kişinin görsel estetiğini ön plana çıkartan unsur saçlardır. Protez saç yardımı ile daha gür ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Cerrahi uygulama ya da ameliyat gerektiren bir durum olmadığı için herhangi bir komplikasyon da oluşmamaktadır. Protez saçlar, kolaylıkla yıkanabilir ve kurutulabilir. Bu açıdan da oldukça hijyenik bir yapıya sahiptir. 

 Protez Saç Kimler İçin Uygundur? 

 Saçlar, belli sebeplerden dolayı zaman içerisinde seyrekleşebilir hatta tamamen kökleri işlevsiz hale gelerek kellik durumu gösterebilir. Ne sebeple olursa olsun saç dökülmesi yaşayan, kellik durumu olan herkese protez saç uygulaması yapılabilmektedir. Erkekler daha çok protez saç uygulaması için başvursa da protez saç uygulamasına kadınlar ve yaşlılar da rağbet göstermektedir. Bu açıdan protez saç uygulaması için herhangi bir kıstas bulunmamaktadır. Saçı seyrekleşmiş ya da tamamen dökülmüş her yaş grubundan kişilere bu uygulama yapılabilmektedir.

 Protez saçlar özel olarak tasarlandıkları için bayan ya da erkeklere göre üretilebilmektedir. Özellikle, kemoterapi gibi rahatsızlıklar nedeniyle tedavi aşamasında saç dökülmesi yaşayan kişilere uygulanabilen protez saçlar, kişilerin daha kolay şekilde hastalıkları atlatmasına yardımcı olabilmektedir. Bir moral olarak görülen sağlıklı saçlar, özellikle hasta kişilerde daha büyük başarı yaratmaktadır. Saç protezleri sadece çok küçük yaştaki çocuklara uygulanmamaktadır. Ayrıca, bazı zihinsel problemleri olan kişiler için de protez saç uygulaması pek uygun görülmemektedir. Nedeni ise, bu kişilerin gerekli bakım ve hijyeni sağlayamayacağının düşünülmesidir.

 Saç protezleri de kişinin kendi saçı gibi gerekli bakımı isteyen ve hijyenik olarak korunması gereken bir uygulamadır. Bu nedenle, gerekli özenin gösterilmemesi protez saçlarda hijyen unsurunu yok edecektir.