Protez Saç Ve Peruk Arasındaki Farklar

Hem erkek hem de kadınlar için saç dökülme problemleri ile birlikte bölgesel olarak meydana gelen birtakım problemler adına günümüzde en çok tercih edilen saç yöntemleri arasında, protez saç işlemi, herhangi bir cerrahi müdahale olmadan gerçekleştirilmekte ve saçsız bölgeyi tamamen dolgun ve gür bir görünüm haline getirmektedir. Özellikle cerrahi bir operasyondan öte kozmetik ve ağrısız bir yöntem olduğundan dolayı ön plana çıkmaktadır. Kellik problemine doğrudan çözüm sunan ve tamamen gerçekçi bir görünüm uyandırmak suretiyle ayırt edilemeyecek bir görsel sağlayan protez saç sayesinde kişi dolgun saçlarıyla özgüvenini de yeniden kazanma şansını elde etmektedir 

 

 Değişik aşamalar altında plan ve program dahilinde uygulaması gerçekleştirilen protez saç yöntemi ile sonunda tasarım olarak da uzun ya da kısa olarak kişisel tercihler ışığında bir görünüm kazandırılmakta, bu şekilde rahat taranabilecek saçlara sahip olunabilmektedir. Üstelik tamamen insan sağlığını koruyucu bir ortam içerisinde ve bu alanda profesyonel olan kişiler tarafından gerçekleştirilen bu yöntem oldukça başarılı bir sonuç vermektedir.

 

 Protez Saçın Peruk İle Arasındaki Fark Nedir?

 Protez saç uygulanırken bu iş için özel üretilmiş, medikal sabitleyiciler ve özel solüsyonlar kullanılmaktadır. Ayrıca erkek peruk ile arasındaki en büyük fark ise hiç şüphesiz protez saç işlemi kapsamında %100 uygulamanın yapılacağı kişinin gerçek saç örneğinden yola çıkarak kişiye özel üretim yapılmasıdır. Bu sayede en yakından bakıldığında dahi tamamen gerçekçi bir görünüm elde edilebilmektedir. Kadın ya da erkek veya yaş farkı gözetmeksizin uygulaması yapılabilen protez saç işlemi sayesinde kellik problemine %100 kesin çözüm şansı elde edilirken ayrıca da bölgesel bir takım farklı sorunlardan tamamen kurtulma imkanı verilmektedir.

 

 Tamamen profesyonel bir çalışmayla gerçekleştirilen bu yöntem, kişinin kafa ve yüz yapısına göre ölçülendirme yapıldıktan sonra, oluşturulan kalıp ile üretilerek, özel sabitleyicilerle yapılan uygulama aşamasıyla son bulmaktadır. Ayrıca birbirinden farklı boyutlara göre özel üretimi mümkün olan protez saçlar doğru bir bakım eşliğinde uzun yıllar kullanım şansı vermektedir. Diğer taraftan peruk çeşitlerine göre ne kadar yakından bakılırsa bakılsın tıpkı deriden gerçek bir saç çıkıyormuş gibi bir izlenim uyandırır. 

 

 Protez Saç Tamamen % 100 İnsan Saçları 

 Kişiden alınan saç numunesi yurt dışına gönderilmek suretiyle üretimi yapılmakta ve bu sayede baş kısmına uygulandığı andan itibaren tamamen gerçekçi bir saç görseli yakalanmaktadır. Bu sayede kadın ya da erkek peruk çeşitleri ile büyük fark ortaya çıkmakta ve uzun yıllar herhangi bir sorun yaşanmadan kullanım şansını tüm farklı dış etkenlere karşı dayanıklı bir şekilde imkan tanımaktadır. Spor yaparken ya da duş alırken, aşırı terleme ile birlikte rüzgarlı veya yağmurlu havalarda da öz güvenli bir kullanım şansını yanında getirmektedir.