Saç Simülasyonu Fiyatı

Saç dövmesi ya da saç gölgelendirme olarak da bilinen saç simülasyonu, saç kaybı yaşanan kısımlarda doğal saç kökü görünümü oluşturmayı hedefleyen bir uygulamadır. Kolaylıkla uygulanabilen bu işlem, günümüzde en sık başvurulan güzellik uygulamaları arasında yer almaktadır. Kesinlikle cerrahi bir uygulama olmayan saç simülasyonu, saç kayıplarının yarattığı olumsuzlukları gidermek için son derece ideal bir yöntem olmakla beraber, uygun fiyatlı avantajı ile, herkesin rahatlıkla yaptırabileceği bir uygulamadır. 

  Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

  Saç simülasyonu, teknik olarak dövme yapımına benzeyen bir uygulamadır. Bu işlem için özel olarak üretilmiş boyaların tek kullanımlık iğneler ile saç derisinin ilk alt katmanına işlenmesini içeren saç simülasyonunda herhangi bir ağrı hissi oluşmaması için saç derisine anestezik kremler sürülür. Saç kaybı yaşanan bölgenin genişliğine göre yarım saat veya üç saat arasında değişen bir sürede tamamlanan bu uygulamanın hemen ardından, uygulamayı yaptıran kişi günlük yaşamına dönebilir. 

  Bu işlem sırasında kullanılan boyalar uluslararası standartlarda onaylanan ve insan sağlığına herhangi bir zararı olmayan boyalardır. Bu boyalar genellikle dövme boyası olarak algılansa da, bu kesinlikle doğru değildir. Saç simülasyonunda uygulanan boyalar, dövme boyalarından farklı olarak saç derisi ile uyumlu, daha yüksek kaliteli boyalardır. Bu uygulama birkaç seans sürebilir. 

  Saç Simülasyonu Pahalı Bir Uygulama Mıdır?

  Saç simülasyonu pahalı bir uygulama değildir. Saç dökülmesinde uygulanan diğer yöntemlerle kıyaslandığında, çok daha uygun fiyatlara sahip olan saç simülasyonu, uygulamadaki kolaylığın yanı sıra bu uygun fiyatlarıyla da sıkça tercih edilmektedir. Saç simülasyonunun kalıcılık süresi, kişiden kişiye değişir. Bu konuda kişilerin cilt yapıları, terleme yoğunluğu, kişinin terindeki asit oranı, kullanılan boyaların nitelikleri gibi unsurlar önemli rol oynamaktadır. Fakat bu uygulamanın genellikle 3 ila 5 yıl kadar kalıcı olduğu söylenebilir. Bu süre içerisinde kişi saç dökülmesi nedeni ile ihtiyaç duyduğu saç ekimi gibi tedavilerini de rahatlıkla gerçekleştirebilir, Saç Simülasyonu bu ve benzeri tedavilere engel teşkil etmez. 

 Bilindiği üzere saç ekimi yaklaşık 6 / 8 ay gibi uzun bir süreç de sonuç veren bir işlemdir. Saç Simülasyonunda ise kişi işlemden hemen sonra günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Saç simülasyonu fiyatları, saç ekimi ve diğer saçlandırma yöntemlerine oranla çok daha uygun seçenekler sunabilmektendir.

  Saç Simülasyonu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  Saç simülasyonu fiyatları belirlenirken, saç kaybından kaynaklanan dökülme alanlarının boyutu önemli bir kriterdir. Saç derisinde uygulama yapılması istenen alanın genişliğine göre belirlenen saç simülasyonu fiyatı hakkında uzaktan bir fiyat söyleyebilmek kesinlikle mümkün değildir. Bu fiyatı belirleyebilmek için mutlaka bir saç simülasyonu merkezine giderek, bir uzman ile görüşmek gerekmektedir. Uygulamanın fiyatı hakkında elde edilecek en net bilgi, ancak bir uzman kontrolünden sonra alınabilir.