Saç Simülasyonu Yorumları

Saç Simülasyonu Nedir?

 Saç görünümüne verilen önem arttıkça, saçların daha iyi bir şekle kavuşması için de yapılan çalışmalar artmaktadır. Çeşitli alanlarda sürekli olarak yapılan gelişmeler ile günümüzde çok sayıda saç operasyonu yöntemi ortaya çıkmıştır. Bu yöntemlerden bir tanesi de saç simülasyonudur. Saç simülasyonu, dünya çapında uzun bir süredir kullanılıyor olsa da Türkiye’ye henüz yeni gelmiş ve birkaç sene içerisinde binlerce kişi tarafından fazlasıyla tercih edilmiştir. Diğer tedavi türlerinden farklı olarak saç simülasyonunda genel amaç, görünümün daha güzel bir hale taşınmasıdır. Daha da açmak gerekirse saç simülasyonu; teknolojik ekipmanlar ile saçların gürleştirilerek, daha canlı bir görünüme kavuşturulmasıdır.

  Saç simülasyonu yönteminde 2 farklı aşama bulunmaktadır. İlk aşamada saç çizimi yapılmaktadır. Bu aşama içerisinde tamamen çeşitli yönlerden geliştirilmiş olan cihazlar kullanılmaktadır. Tamamen yapay olan saç çizimleri ile birlikte saçlar daha gür ve canlı gözükebilmektedir. Bu sebeple de genellikle saç simülasyonu adlı hizmeti saçlarının gür gözükmesini isteyen kişiler tercih etmektedir.

  Bir diğer aşama ise derinin boyanmasıdır. Saç simülasyonu işleminde efekt yardımı ile çizimler tamamlandıktan sonra kafa derisinin boyanması gerçekleştirilmektedir. Bu boyama işleminde kişinin isteği doğrultusunda bitkisel ve su bazlı boyalar kullanılmaktadır. Boya, simülasyon işlemi için özel olarak üretilmiş bir kalem ve teknolojik bir tüp yardımı ile kafa derisinin 1.katmanı olan Epidermis’e  enjekte edilmektedir. Bu aşamadan sonra da işlem tamamen bitmiş olmaktadır. Ortalama 4-5 yıl kullanılabildiği için de saç simülasyonu Türkiye genelinde hızla yayılmaktadır.

  Saç Simülasyonu Zararlı Mıdır?

  Saç simülasyonu adlı operasyonun sağlığa herhangi bir şekilde zararı bulunmamaktadır. Kullanılan boyalar, %100 organik ve su bazlı ve onaylı ürünler olduğu için, operasyon sırasında rahatlıkla kullanım gerçekleştirilebilmektedir. Benzer şekilde bu boyalar sadece kafa derisinin üst kısmına enjekte edilmektedir. Kafa derisinin alt kısmına inilmediği için deri bundan olumsuz yönde etkilenmemektedir. Birkaç yıl içerisinde boya kendiliğinden akıp gitmektedir. Bu sebeple de işlem herhangi bir şekilde sağlık problemi teşkil etmemektedir.

  Saç Simülasyonu Yorumları

  Saç simülasyonu Türkiye’de yeni olarak nitelendirilebilecek bir operasyon çeşididir. Fakat bu yöntemin yeni olmasına rağmen kısa süreler içerisinde binlerce kişi simülasyonun avantajlarından faydalanmıştır. Memnun olan kişiler olduğu kadar, memnun olmayan kişiler de vardır. Fakat genel ortalamaya bakıldığında süreçten memnun kalan kişilerin sayısı bir hayli fazladır.

  Saç simülasyonu operasyonuna giren kişiler çok yüksek oranlarda saçlarını gürleştirerek operasyondan memnun ayrılmışlardır. Yapılan işlemlerin ortalama olarak 1-2 saat sürmesinden dolayı gün içerisinde gidilerek direkt olarak yeni bir görünüme kavuşulabilmektedir. Bu nedenle simülasyon operasyonuna giren kişilerin yorumları oldukça olumlu yöndedir

  Saç simülasyonunun Türkiye genelinde bu denli hızlı yayılmasının en büyük sebebi, operasyona giren kişilerin yapılan işlemlerden ve sonuçlardan fazlasıyla memnun kalmasıdır. İnternet üzerindeki tartışma platformlarına bakıldığında saç simülasyonu hakkındaki yorumların büyük bir çoğunluğu olumlu yöndedir. Bu da saç simülasyonunun giderek büyümesini sağlamaktadır.