YÜZ HATTINIZA GÖRE SAÇ STİLİNİZİ BELİRLEYİN

YÜZ HATTINIZA GÖRE SAÇ STİLİNİZİ BELİRLEYİN 

27 yıllık sektörel tecrübenin en büyük mükafatı olan müşteri memnuniyetinin protez saç sistemleri alanındaki deneyimize yaptığı katkı her geçen gün Hair Hotel olarak bizi biraz daha geliştiriyor ve büyütüyor.  

Bu yazımızda sizinle protez saçta tarzınızı belirlemek noktasında deneyimlerimize dayanarak faydalı fikirlerimizi paylaşmaktan mutluluk duyarız. Biliyoruz ki özellikle iş dünyasında birçok yönetici birlikte çalıştığı iş arkadaşlarının tarzının, imajının, dış görünüşünün ve kişisel bakımına gösterdiği özenin profesyonel dünyada ne denli önemli olduğunu bilerek tercihlerini yapmaktadırlar. Ve yine biliyoruz ki günümüz dünyasında dış görünüşümüzün diğer insanlar üzerinde bıraktığı etkinin en temel unsuru saçlarımızdır. 

Şimdi gelin birlikte tarzınıza en uygun ve en doğal saç stillerimizi gözden geçirelim.  

Öncelikle seçeceğimiz saç stili yüz şeklimize uygun olmalıdır. Yani yüz hatlarımızı iyi gözlemleyip, en uygun saç kesimini tercih etmeliyiz.  

Nasıl mı? 

Ayna karşısında yüzünüzün hatlarını iyice gözlemleyin, Yüz hatlarınızı doğru gözlemleyebilmek için saçlarınızın toplu olmasına özen gösterin. Çünkü, doğru analiz doğru saç sitilini / tarzını seçmekte oldukça önemlidir.  

 

 

1. Yüzünüz Dikdörtgen Hatlara Sahipse Sizin İçin En Doğru Protez Saç Stili 

Erkek yüzünde dikdörtgen hatların en temel özelliği uzun bir alın ve uzun bir çeneye sahip olması sebebi ile yüzün ince görünümüdür. Dikdörtgen bir yüzde en ideal tarz saçınızın yanlarının orta uzunlukta olmasıdır. Uzun bir yüz etkisi istemiyorsanız yanlarda çok kısa saç kesiminden kaçınmak önemlidir. Uyum sağladığını düşünüyorsanız orta uzunlukta veya uzun saç tercih edebilirsiniz.  

2. Yüzünüz Kare Hatlara Sahipse Sizin İçin En Doğru Protez Saç Stili  

 

Kare yüz özellikle çene ve elmacık kemiklerinin keskin hatlarıyla karakterize edilen en erkeksi yüz tipi olarak tanımlanır. Bundan dolayıdır ki fazla gösterişli saç kesimlerine pek uygun değildir. Genellikle yüzün erkeksi yapısını öne çıkartan kısa saç stillerini tavsiye ederiz. Kısa saç stillerinden hoşlanmıyorsanız orta uzunlukta bir stil tercih etmenizi öneririz.  

3. Yuvarlak Bir Yüze Sahipseniz Sizin İçin En İdeal Saç Stili 

 

Yuvarlak yüz stil olarak genellikle dikdörtgen yüzün tam tersidir. Net olan herhangi bir belirgin hatta sahip olmadığı için yanları çok kısa, üst ve ön kısımları orta uzunlukta tercih edebilirsiniz. Eğer isterseniz alın kısmını örten bir saç stili de tercih edebilirsiniz ancak uzun olmalıdır. 

4. Yüzünüz Üçgen Şekildeyse Hangi Tip Saçı Tercih Etmelisiniz? 

Üçgen yüz kendisini tanımlayan uzun ve köeşeli çenesi sayesinde saç stili skalasında oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Öyle ki en iddialı ve en havalı saç stilllerinden tutun en zarif ya da en hacimli saç stilllerine kadar seçim yapabilirsiniz.  

5. Elmas Tipte Yüz Şekline En Uygun Saç Stili 

Elmas Tip yüz şekli, dengeli ve orantılı yapısı sayesinde saç stili seçiminize sınırsız bir özgürlük sağlar. Elmas yüz uzunluğu ve genişliğindeki muazzam orantısıyla birçokları için mükemmel olarak tanımlanır. Eğer havalı olmak istiyorsanız uzun ve dalgalı saç seçimi yapmaya çalışabilirsiniz. Yüzünüzü ön plana çıkartmak istiyorsanız kısa ve zarif bir saç kesimi de kullanabilirsiniz.  

Özgürsünüz 😊 

6. Oval Yüze Sahipseniz Sizin İçin En İdeal Saç Tipi 

Özellikle Protez saç kullanan oval yüzlü erkeklere saç stili tavsiye etmek sanki biraz kabalık olacaktır. Oval yüz şekline sahip erkeklerin saç stili belirlerken yüz şekillerinden çok kişisel tarzları en temel unsur olacaktır. Çünkü Oval yüz çok belirgin hatları olmayan düzgün bir şekle sahiptir. Bu nedenle ruhunuzu yansıtan ve sizi mutlu eden her türlü saç stilini deneyebilirsiniz.