Protez Saç Kullanımı Zor Mu?

Halk arasında ‘’Kellik’’ dediğimiz saç kaybının, sebep olduğu olumsuz görünüme karşı en doğal görünümünü sağlayan protez saç uygulaması, sebebi ne olursa olsun, kellik sorunu için en etkili neticeyi vermektedir. Doğal saçlardan ve kişiye özel olarak üretilen protezler, gün boyunca rahat ve pratik bir kullanım sağlamakta, diğer saç işlemlerinde olduğu gibi kişilerin çeşitli zorluklar yaşamasına engel olmaktadır. 

 

 Pratik Kullanım

 Protezler kişiye özel olarak üretildikten sonra oldukça kolay ve pratik bir kullanıma sahiptir. Kişiler tek başlarına ve kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan protez saçları saç derisine sabitleyebilir ve kullanabilirler. Özel yapıştırıcı ile hızlı bir şekilde sabitlenebilmekte, gün içerisinde kayma, çıkma ve benzeri sorunlar yaşama riskiniz ortadan kalkmaktadır. Gün sonunda veya istediğiniz zaman aynı kolaylıkla saçları saç derinizden çıkartabilirsiniz. 

 

  Protez saç uygulaması sağladığı %100 doğal görünüm ile kendi saçlarınızdan ayırt edilmemektedir. Yapımında kullanılan özel malzemeler sayesinde peruk ve diğer saç ürünleri kullanımında yaşadığınız zorlukları yaşamazsınız. Tıpkı kendi saçınızda olduğu gibi tüm şekil vermek işlemlerini uygulayabilir, istediğiniz modelde saçlarınızı kullanabilirsiniz. 

 

 Protez Saçların Bakımı

  Tıpkı doğal saçlara olduğu gibi protez saçlarında bakıma ihtiyacı vardır. Kendi saçınıza uyguladığınız tüm bakımları uygulama imkânınız bulunmaktadır. Saçlar yıkanabilir, bakım ürünleri ile daha canlı bir görüntü elde edilebilir. Saçların bakımını evde kendi imkanlarınız ile kolaylıkla ve kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz, her zaman canlı bir saç görüntüsü elde edebilirsiniz. Dilerseniz protezin bakımını profesyonel merkezlerde de yaptırabilir, bu sayede hem daha canlı bir görünüme sahip olur, hem de daha uzun süreli bir kullanım imkânı elde edilebilirsiniz. Protez saçların tamamen doğal saçlardan üretildiği için özel bir bakıma ihtiyacı olduğu unutulmamalı ve düzenli olarak saç bakımları kendi saçlarınızda olduğu gibi ihmal edilmemelidir. 

 

 Suya Dayanıklı Protez Saçlar

  Protez saçlar ve sabitleyicileri suya dayanıklı bir özelliktedir ve başınız ıslandığı takdirde çıkmamaktadır. Bu sayede saçlarla duş alınabilir, denize ve havuza girilebilir ve yıkanabilmektedir. Suya dayanıklı özel sabitleyiciler sayesinde gün içinde istediğiniz hareketleri kısıtlanmadan yerine getirebilir ve kendinizi daha özgür hissedersiniz. Diğer saç uygulamalarında olduğu gibi saçlarınızın protez olduğu dışarıdan fark edilemez. Yinelemekte yarar var ki, Protez saç sabitleyicileri, Güneş, deniz suyu ve diğer dış etkenlere karşı özel olarak dayanıklı üretilmektedir. 

 

 Protez saçlar sağladığı bu avantajlar, bu konfor ve kolay kullanım imkanları ile en fazla tercih edilen kellik karşıtı uygulamalar arasında bulunmaktadır. Kellik görüntüsüne karşı elde edeceğiniz en doğal görünüm bu uygulama ile sağlanabilir ve kullanım sırasında saçlarınızın protez olduğu düşüncesi aklınızdan çıkacak kadar rahattır. Hayal ettiğiniz saçlara ve %100 sahip olabilirsiniz.