Saç Simülasyonu Kimler İçin Uygundur?

Saç seyrekliği ve kellikle ilgili problem yaşamayan kimsenin kalmadığı bir döneme doğru ilerliyoruz. Yaklaşık her üç kişiden birisi kellik ve saç dökülmesi problemi yaşıyor. Seyrek saçın veya tamamen kel saçın yarattığı görüntüden rahatsızlık duyan kişilerin sosyal hayatta özgüvenle hareket edebilmeleri mümkün olmuyor. Birtakım psikolojik sıkıntılara yol açabilen kellik takıntısı nedeniyle aşırı stres ve beraberinde gelen bedensel rahatsızlıklar söz konusu olabiliyor. Vaziyet bu şekilde olunca insanların çözümden yana kollarını sıvadıklarını ifade edebiliriz. Tercih edilen yöntemler arasında saç simülasyonu uygulaması önemli bir yer edinmeye başladı. Peki ama saç simülasyonu kimler için daha uygun bir modeldir?

Yeniden Doğmak Mümkün mü?

Kellikle ilgili problemlerin çözümü için gerek cerrahi gerekse cerrahi olmayan uygulamaların hiçbiri yüzde yüz memnuniyet yaratmıyor. Ancak uygulamalar, kişinin mevcut saç profilinden daha iyi bir görünüme sahip olmasını sağlayabiliyor. Uygulamalar arasındaki farka göre, kalite ve elde edilen başarı da değişiklik gösterebilir. Özellikle saç simülasyonu uygulaması, saç kök hücrelerinin ekimiyle ilgili değildir. Seyrek saçlar ve kelliğin söz konusu olduğu kişiler için yapılan dövme uygulamasıdır. 

1.Saç simülasyonu yaptıracak kişi, seyrek saç görünümünü daha sık bir hale getirebilir. Böylece daha iyi bir görüntü elde edilebilir. 

2.Saç ekiminden sonra saçların çıkması ancak arzu edilen saç sıklığının yakalanamaması halinde de saç simülasyon uygulamasından faydalanmak gerekebilir. Bu açıdan saç ekimi ve simülasyonu arasında bir bağlantı vardır. 

3.Saç simülasyonu uygulaması kısa saçı seven kişiler için daha ideal bir uygulamadır. Ayrıca uzun saç modelini tercih edenlerin de saç simülasyon uygulaması yaptırması mümkündür. 

4.Kafasında herhangi bir yara veya doğum izi gibi lekeler bulunan kişiler için saç simülasyon uygulaması yapılabilir. Saçları dökülmeye başlayan kişilerde belirmeye başlayan yarık veya yara izleri estetik açıdan kötü görüntülerin oluşmasına neden oluyor. Saç simülasyonu bu kötü görünümden kurtulmak için oldukça ideal bir uygulamadır. 

5.Sadece erkekler için değil, kadınlar için de saç simülasyon uygulaması önemli bir çözümdür. Saçının belli bir kısmında aşırı açılmalar yaşayan kadınlar saç dövmesi uygulamasından yararlanmaları halinde sorunları çözülebilir. 

6.Saç simülasyonu uygulaması için yaş şartı bulunuyor. 18 yaşından küçükler için uygulama yapılması söz konusu değildir. 

7.Saçlardaki seyreklik veya kellik nedeniyle sosyal ortamlardan kaçan kişiler bulunabilir. Bu tür davranışların önüne geçilmesi için saçtaki seyreklik ve kelliğin kısmen de olsa ortadan kaldırılması fayda sağlayabilir. Bu açıdan saç simülasyonu uygulaması tercih edilebilir. 

8.Kelliği seven ancak kısa süreli de olsa farklı bir görünüme sahip olmayı düşünenler saç simülasyonu yaptırabilir. Bir saç simülasyonunun ortalama ömrü, 3 ila 5 sene kadardır.