Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır

Güzel ve estetik bir görünüme sahip olmak, her bireyin engellenemez hakkıdır.   İnsanlar her gün görünümü için binlerce lira para harcamaktadır. Harcadıkları bu para karşılığında ise istedikleri tek bir şey vardır. O da güzel görünmek. Kadınlar için güzel görünmenin sayısız yolları mevcut iken erkekler için bu durumun imkânları oldukça sınırlıdır.  Erkeklerin görümünde, en etkili şey ise şüphesiz saçlardır. Saçları dökülmeye başlayan erkekler, bir çözüm yolu arayışına girerler. İlk tercihleri ise genelde saç ektirme yöntemi olur. Oysaki halen dökülmeye devam eden saçları için, saç ektirme yöntemi pekte iyi bir fikir sayılmaz. Çünkü saç dökülmesinin devam ettiği ve saç gölgelendirmesi yapılan kafalarda ki seyrek saçların arasına saç ekildiği zaman, geriye kalan saç telleri de dökülebilir. Be şekilde de ortaya çirkin bir görüntü çıkar.

Peki, saç dökülmesi sorunu yaşayanların yaptırabileceği yöntemler arasında en ideali hangisidir?

Saç Simülasyonu

Tam da bu noktada, saç simülasyonu diyoruz. Saç simülasyonu halk arasında farklı isimlerle de bilinmektedir. Saç pigmentasyonu, saç gölgelendirmesi ve saç dövmesi gibi. Adı ne olursa olsun bizim için önemli olan tek şey işe yarayıp yaramadığıdır. 

Saç simülasyonu, saç pigmentasyonu, saç gölgelendirmesi veya saç dövmesi, her türlü saç dökülmesinde, özellikle de saçın seyrelmesinde çok işe yaramaktadır. Saç gölgelendirmesi, yani saç simülasyonu, saçın daha gür görünmesini sağlamaktadır. Böylece saç ektirmek bir yöntem olmaktan çıkmakta ve bu yöntem sayesinde saç ektirmeye gerek kalmamaktadır.

Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Saç simülasyonu aynı zamanda, saç dövmesi olarak ta tabir edilmektedir. Bunun nedeni ise; kaşlara uygulanan kalıcı makyajla birçok benzer yönlerinin olmasıdır. Kafadaki kıl diplerine, sadece saç simülasyonuna uygun bir boyanın, özel bir cihaz yardımıyla uygulanmasıdır.  Tam sonuç alınması için, uygulanacak olan alana bağlı olarak 3 – 4 seans uygulanması yeterlidir. Bu saç dövmesi seanslarının uygulanması sonucunda, kesin ve kalıcı olarak çözüm sunulmuş olunur.

Saç simülasyonu, saç pigmentasyonu, saç dövmesi, saç gölgelendirme işlemi saç dökülmesini engellemez veya kafada yeniden saç çıkmasını sağlamaz. Bu nedenle de saç ekimine alternatif bir rol oynamaz. Sadece saç ektirme yönteminin tamamlayıcı unsurudur. Ekilen saçlar çok sık olmayacağı için, çıkan saçların arasına yapılacak olan saç gölgelendirme işlemi, saç ektirme sonrasında kazanmış olduğunuz saçların daha gür ve güzel görünmesini sağlar. 

Üstelik saç simülasyonu, saç gölgelendirmesi, saç dövmesi, uygulanan kişilerin daha sonra saç ektirme işlemi yaptırmasında hiçbir sakınca yoktur.

Saç simülasyonu yöntemi ile, azalan saçlarınızın görünümünü eski haline getirmeniz gayet mümkün. Her bütçeye uygun fiyatları olan bu yöntem sayesinde, saçınızın görünümünü değiştirebilir ve kendinizi daha huzurlu hissedebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ise bir saç simülasyonu, saç gölgelendirmesi, saç dövmesi merkezine gitmek ve detaylı bilgi almaktır.