Saç Simülasyonu Zararlı Mı?

Saç gölgelendirme işlemi olarak da adlandırılan saç simülasyonu doğal saç görüntüsünün oluşturulmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Diğer işlemlere kıyasla çok daha kısa sürede kellik görüntüsünün ortadan kaldırıldığı saç simülasyonu, aynı zamanda diğer uygulamalardan çok daha uygun maliyeti nedeniyle oldukça popüler bir işlemdir. 

 

  Kadınların kaş kontörü uygulaması ile benzerlik gösteren saç simülasyonu, kullanılan boyalar ve cihazlar bakımından oldukça farklıdır. Kaş kontöründe olduğu gibi saçların çıkma yönünde özel gölgelendirme teknikleri ve boyalar kullanılarak kellik görüntüsüne son verilir. 

 

  Saç simülasyonunda kullanılan cihazlar: 

 

 Saç simülasyonunda kullanılan cihazlar en son teknoloji ile üretilmiş olup, işlemin başarılı ve doğal bir görünümle sonuçlanmasını sağlamaktadır. Tüm cilt tiplerinde uygulama yapılabilmektedir ve uygulamanın yan etkisi bulunmamaktadır. 

 

 *Saç simülasyonunda kullanılan boyalar:

 

  Saç simülasyonunda kullanılan boyalar doğal içerikli olup, cilde zarar vermemektedir. Geniş renk seçenekleri ve özel boya karışımları ile kişiler tamamen doğal bir saç görüntüsüne sahip olabilirler. Diğer saç uygulamalarına destek olarak da kullanılabilen saç simülasyonu ile daha dolgun görünümlü saçlara sahip olmak oldukça kolay. 

 

 

 

* Saç simülasyonu yaptırabilecek kişiler: 

 

  Kadın ve erkek cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaş grubundan kellik veya saç seyrekliği yaşayan herkes saç simülasyonu yaptırabilir. Uygulamanın kısa sürede yapılabilmesi sayesinde kişiler günlük hayatlarından geri kalmaz yaşantılarına uygulamanın hemen sonrasında rahat bir şekilde devam edebilirler. Genetik nedenlerle ortaya çıkan, ilaç kullanımına bağlı olan, ilerleyen yaş sebebiyle oluşan, strese bağlı nedenlerle dökülen saçlar ve kellik sorunları yaşayan herkes saç simülasyonu yaptırarak daha yoğun saç görüntüsü elde edebilir.

 

  Saç simülasyonunun kalıcılığı ise cilt tipine göre göre değişmektedir. Bu yüzden de ömrü 3 ile 5 yıl arasında farklılık göstermektedir. Uygulama öncesinde uzmanlar tarafından yapılan testler ile tahmini bir süre verilmektedir. İşlem süresi ile uygulama yapılacak alanın genişliğine göre farklılık göstermektedir. 1,5 / 3 saat arasında saç simülasyonu işlemi tamamlanmaktadır. 

 

 Saç simülasyonu ciddi bir cilt hassasiyeti ve ileri derecede alerjik bünyeler haricinde yan etkisi bulunmayan ve güvenilir bir uygulamadır. Uygulamada kullanılan boyaların içerikleri özel bir muhtevaya sahiptir ve zararsızdır. İşlem öncesinde lokal olarak kullanılan anestetik kremler de cildin uyuşmasına yardımcı olur ve işlem sırasında hissedilen acı hissini minimuma indirir. Alerjik durumu olan kişiler ile gerekli testleri yaptırdıktan ve doktorlarından gerekli onayı aldıktan sonra rahatlıkla işlem yaptırabilirler.