Protez Saç Uzar Mı?

 Tümdünyada yaygın bir şekilde kullanılan protez saç uygulamaları, tamamen doğalsaçtan imal edilir. Saç kaybı yaşanan bölgenin ihtiyacına özel olarak ölçülendirilenkalıp sayesinde hava ve suyu geçiren özel saçlar, bölgeye yerleştirilir.Kişinin hayatına istediği gibi devam etmesini sağlayan uygulama saçtan kaynaklısorunların insan psikolojisini olumsuz etkilememesi için en ideal çözüm olarakgösterilebilir.

 

            İstendiği gibi taranan, yıkanan, hertürlü sportif aktiviteye olanak tanıyan, fön çektirilebilen ve yatarken deçıkarılmayan protez saçlar uzamaz. Bu uygulamayı diş protezi gibi düşünmekgerekir. İstenen şekilde kestirilebilen ve şekillendirilebilen protez uygulamasındasaçlar zaman içinde uzamaz.

 

 ProtezSaç Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

            Kişinin doğal görüntüsünün ayrılmazbir parçası olarak düşünülmesi gereken protez saçlar, saçın doğal çıkış yönüdikkate alınarak hazırlanır. Saç kayıplarına bağlı olarak yaşanan sorunlarınortadan kalkmasını sağlayan uygulama kısa süre içerisinde kullanım kolaylığıylagünlük konfor ve kalitenin artmasına yardımcı olur. Kişinin sahip olduğu imajınbir anda güncellenmesini sağlayan protez saç uygulamaları, peruktan çok daharahat bir şekilde kullanılır.

 

            Saç protezleri son derecesağlıklıdır. Tüm dünyada son yılların en popüler uygulaması olarak tercihedilen saç protezleri, doğal bir görünüm vererek günlük kullanıma uygun olarakhazırlanır. Bugün toplumun pek çok beğenilen ismi tarafından da kullanılanprotez saçlar, doğru kullanım ile 2-3 yıl sorunsuz olarak kullanılanabilir.

 

 ProtezSaça Her Türlü Tarama ve Şekil Verme Yapılabilir!

            Kişinin ihtiyaçlarına uygun olarakyapılan kalıplar, saç sorunlarının engellediği günlük rutinlerin yenidenkazanılması için bulunmaz bir nimettir. Her yaş ve cinsiyetten kişi için kolaybir şekilde uygulanabilen protez saç, kişiye özel deri saç ve analiziyapıldıktan sonra uygulamaya alınır. Sadece açık yara bulunan bölgede uygulanamayanprotezler kişinin ihtiyaçları temel alınarak özel olarak üretilir.

 

            Protez saç yapım aşamasında; işeölçeklendirme ile başlanır. Uygulamanın başarısı ve daha sonra kullanımrahatlığının sağlanabilmesi için kişiye özel ölçümlerin son derece titiz birşekilde alınması gerekir. Tasarım ölçmeden sonraki en önemli kısımdır. Buradakullanıcının ihtiyaçlarının ve görünmek istediği halin dikkate alınması sonderece önemlidir. Protez saçların uzamayacağı göz önünde tutulmalı ve tasarımaşamasında kişinin istediği saç stiline uygun bir hazırlık çalışmasıyapılmalıdır. İstenen yoğunlukta ve uzunlukta hazırlanacak olan protez saçlaryeni bir hayatın kapılarının aralanmasını sağlar. Zaman içinde kısaltılabilen,günlük olarak fön çektirilebilen ve doğal saça yapılan her türlü işleminrahatlıkla yapılabildiği protez saçlar, kaybedilen özgüvenin yenidenkazanılması için mükemmel bir seçenektir.