Protez Saç

Protez Saç

PROTEZ SAÇ

Protez Saç; Deneyimli uzmanlar tarafından ölçülendirilen ve %100 insan saçından, en gelişmiş tekniklerle üretilen saç protezinin, özel sabitleyici bir jelle, saçsız veya seyrek saçlı bölgeye yerleştirilerek şekillendirildiği yöntemdir. Tıbbi müdahale gerektirmeyen ve geri dönüşü mümkün olan; sağlıklı, kullanışlı, dayanıklı ve estetik bir uygulamadır.

PROTEZ SAÇ NEDİR;

İnsanlık Tarihi boyunca, bütün kültürlerde ‘’SAÇ’’, sahibinin, sosyal statü ve gücünün gizli ya da açık simgesi olmuştur. Özellikle kadında fiziksel güzelliğin en önemli simgelerinden biri olarak görülmektedir.

Bu nedenle saçsızlık, her zaman önemli bir sorun olmuştur. Bu sorun günümüzde daha da artmış, her iki cinsiyet için gür ve bakımlı saç, güzellik ve çekiciliğin vazgeçilmez öğeleri olmuştur.

Bilimsel çözümlerle saçsızlık sorununun üstesinden gelmek üzere yola çıkan saçlandırma sektörü, geçmişten günümüze sürekli olarak ilerleme kaydetmiş ve teknolojik gelişmeler sayesinde 20. yüzyılın sonlarında olağanüstü bir ilgi görmeye başlamıştır. Sanatçıların görsel cazibelerine katkı sağlamak için geliştirilen protez saç uygulamaları, kısa sürede herkes tarafından benimsenmiş ve tüm dünyada milyonlarca kişiye çözüm olmuştur.

Bu süreçte ülkemizde de yapılanmaya başlayan saçlandırma sektörü, yıllar içerisinde on binlerce saçsızlık mağduruna hizmet vermiştir.

Ancak ülkemizde şirketler arası rekabet nedeniyle oluşturulan bilgi kirliliği öyle bir noktaya ulaşmıştır ki; insanların doğru değerlendirme yaparak karar verebilmesi olanaksız hale gelmiştir.

‘’Kimi saygın firmalar giderek artan bir başarıyla uygulamalar yaparken, maalesef sayıları hiç de az olmayan bazı sektör üyeleri kalitesiz ürünler ve bilinçsiz uygulamalar ile kişilerin güvenini sarsmış ve saçlandırma sektörüne zarar vermiştir.’’

‘’HAIR HOTEL’’ olarak Türkiye’de saçlandırma sektöründe canla başla çalışan ve her türlü övgüye layık olan firmaların da bulunduğunun tabii ki bilincindeyiz. Bizim amacımız, işletmemizde bütün saçlandırma yöntemleri hakkında en kapsamlı ve özlü bilgileri sunarak sizleri bu tür yanlış uygulama ve uygulayıcılardan korumak; etki altında kalmaksızın kendi lehinize karar vermenizi kolaylaştırmaktır.

Protez Saç Kimlere Uygulanabilir?

Saç protezi, kaybın sebebi ne olursa olsun saçı tamamen dökülmüş veya seyrekleşmiş kadın-erkek, genç-yaşlı herkese uygulanabilir. Kemoterapi ve radyoterapi tedavileri sonucunda geçici saç kaybı yaşayanlar bile, protez saç uygulamasıyla saçsızlık dönemlerini daha yüksek moral ve motivasyon ile geçirebilirler.


Protez Saç Kimlere Uygulanmaz

Saç protezi kullanımı, tıpkı göz lensi ya da diş protezi kullanımı gibidir ve hijyen kurallarına mutlaka uyulmalıdır. Bu nedenle  küçük yaştaki çocuklara, egzama gibi ileri derecede kronik cilt rahatsızlığı olanlara, zihinsel kusurlar nedeniyle kişisel temizliklerine ve genel hijyen kurallarına uyma sorumluluğunu taşıyamayacak durumda olanların protez saç uygulaması tavsiye edilmemektedir.Hemen Bilgi Al


"Herşeye 'BAŞ'tan başlıyoruz"

Dünyanın en yaygın ve gelişmiş saç sistemi için bize ulaşın