Protez Saç

Protez Saç

Protez Saç Nedir ? Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır ?


Protez Saç, saç kaybı yaşayan kişilerin, saç kaybı yaşanan alanının birebir ölçüleri alınarak, o bölgeye özel olarak üretilen, genellikle %100 insan saçından, kendi saç özelliklerine haiz ince file bir tabaka üzerine tek tek işlenerek hazırlanmış bir protez ünitedir.


Protez saçın uygulamasından sonra kişi, görünüşü, estetiği ve imajı açısından, hayal ettiği, arzuladığı görünüme %100 kavuşur ve hayatına artık saçlı olarak devam eder.


Protez saçta iki ana bölüm vardır. Birincisi saçın kendisi diğeride protez saçın alt yapısıdır. Altyapı, saç kaybının yaşandığı bölge için, önceden çıkarılan kalıp ile aynı özellikler ve ölçü baz alınarak üretilir. Aynen insan cildini anımsatan suni bir deri görünümündeki gözenekleri olan, hava ve su geçirgenliğine sahip, saç kökü ve insan cildine hiçbir biçimde zarar vermeyen özel bir tabakadır.

Saçın kendisine gelince, gönderdiğimiz saç numunesi baz alınmak suretiyle, protez saç fabrikamızın, saç bankasından aynı özelliklerdeki saçı bularak, istenilen standartlarda saç imal eder fabrika. İmal edilen bu saçlar protez saçın alt yapısında bulunan gözeneklere tek tek elle işlenir. özel bir teknikle ve hassasiyetle, saçın çıkış yönleri de dikkate alınıp işlem gerçekleştirilir. Bu sayede protez saç uygulandığında, aynen insan cildinden doğal yönleriyle çıkıyormuş gibi bir görünüm elde edilir. Sonuç olarak, kişiye özel hazırlanan bu ünite kişinin saç kaybı yaşadığı bölgedeki olmayan saçlarının, olması gereken tüm özelliklerini taşıdığından protez saç uyguladıktan sonra elde edilen görünüm son derece doğaldır.


Protez Saça Şekil Verilebilir mi ?


Protez saç yaptıran kişi saçını dilediği gibi kestirebilir, tarayabilir, dilediği model de kullanabilir. Protez saçını artık kendi saçıyla senkronize bir biçimde kullanmasında hiçbir sorun olmayacaktır. Dilerse her türlü şekillendirici jöle, köpük, sprey gibi kozmetik ürünleri de protez saçına uygulayabilir.


Bununla birlikte dilediği gibi tarama yapabilir, fön çekebilir, dilerse modelini değiştirebilir.

Protez saçın hiçbir biçimde kişiye zararı yoktur. Eğer kullanıcının bilinen bir alerjik reaksiyonu yoksa, bir cilt rahatsızlığı bulunmuyorsa gönül rahatlığıyla protez saç kullanabilir.

Alt yapının hava ve su geçirebiliyor olması, kişisel bakım açısından daha önemli bir avantaj sunuyor. Protez saçın normal sıklıkta yıkanması gerektiğini düşünürsek, altta kalan deri de yıkanmış olacaktır.


Protez saçın cildiniz ile temasını ve yapışmasını sağlayan sabitleyiciler, solüsyonlar ve bantlar, tamamıyla, insan cildine uyumlu ve Amerikan Sağlık Örgütü tarafından (FDA) onaylı hijyenik ürünlerdir. Protez saç kullanıcıları için özel olarak ithal edilmektedirler.


Protez saçın ana amacı, kullanıcının protez saçı kendi saçıymış gibi hissetmesidir. Dolayısıyla protez saç yaptıran kişi, kendi saçıyla hayatını nasıl idame ediyorsa protez saçıyla da aynen devam edebilir. Örneğin saçını çıkartmadan geceleri yatıp kalkabilir. Sabah kalktığında yıkanabilir, istediği gibi tarayabilir. Dilediği takdirde, havuza, denize girebilir ve rutin sporunu hiçbir kısıtlama olmadan yapabilir.


Tabi protez saçın çok önemli olan, birde psikolojik etkisinden söz etmek gerekir. Saç kaybının insan psikolojisinde yarattığı kaygı, doğru uygulanmış bir protez saç ile %100 oranında ortadan kaldırabilir. Öncelikle kişiyi ortalama 8-10 yaş daha genç göstermek suretiyle özgüveninize yeniden kavuşabilirsiniz. Kişinin en önemli en göze çarpan fiziki özelliği saçıdır, bu nedenle protez saç uygulaması sayesinde estetik estetik kaygılarından da kurtulup hayatınıza daha mutlu devam edebilirsiniz. Dolayısıyla saç sorununuz çözüldüğü zaman kendinize büyük bir özgüven duymaya başlarsınız.


Protez saç uygulamasının diğer saçlandırma tekniklerine göre büyük başarısının sırrı da burada yatmaktadır.


Protez Saç Kimlere Uygulanabilir?

Saç protezi, kaybın sebebi ne olursa olsun saçı tamamen dökülmüş veya seyrekleşmiş kadın-erkek, genç-yaşlı herkese uygulanabilir. Kemoterapi ve radyoterapi tedavileri sonucunda geçici saç kaybı yaşayanlar bile, protez saç uygulamasıyla saçsızlık dönemlerini daha yüksek moral ve motivasyon ile geçirebilirler.

Protez Saç Kimlere Uygulanmaz

Saç protezi kullanımı, tıpkı göz lensi ya da diş protezi kullanımı gibidir ve hijyen kurallarına mutlaka uyulmalıdır. Bu nedenle  küçük yaştaki çocuklara, egzama gibi ileri derecede kronik cilt rahatsızlığı olanlara, zihinsel kusurlar nedeniyle kişisel temizliklerine ve genel hijyen kurallarına uyma sorumluluğunu taşıyamayacak durumda olanların protez saç uygulaması tavsiye edilmemektedir. 

*Protez Saç Kullanımı Hakkında Güncel Bilgiler İçin Blog Yazılarımızı İnceleyebilirsiniz.

https://hairhotel.com.tr/blog

Hemen Bilgi Al!

Formu doldurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.